sobota 16. října 2021 Havel

V očkovacím centru na Chodově se tvoří dlouhé fronty. Lidé na očkování čekají přes dvě hodiny

Velký zájem o očkování proti koronaviru bez registrace v centrech na hlavním nádraží a v nákupním centru na Chodově stále trvá. Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum na Chodově zřizuje, na sociálních sítích lidi vyzval, aby návštěvu kvůli velkému zájmu raději odložili na odpoledne nebo na zítřek. Fronta na Chodově má podle něj více než 150 metrů. Čekací doba přesahuje dvě hodiny.

Prosíme, přijďte zítra nebo až později odpoledne,“ napsali zástupci IKEM na sociálních sítích. Během pondělí, kdy se centrum otevřelo, tam bylo naočkováno asi 600 lidí, v úterý to bylo již 800, dnes se očekává ještě vyšší číslo. Na hlavním nádraží bylo v pondělí očkováno asi 240 osob. Co se týče celkového počtu, tak za celý den v Praze zdravotníci podali téměř 18 500 dávek.

Boty nebo mobil za očkování. Na nádraží se první den nechalo očkovat 240 lidí, na Chodově 600

V nákupním centru na pražském Chodově, kde není nutné se registrovat předem, se první den nechalo očkovat proti covidu-19 více než 600 lidí. Uvedla to Markéta Šenkýřová, mluvčí Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), který očkovací...

Fronta na 45 minut je také na hlavním nádraží

Podle mluvčí fakultní nemocnice Bulovka Evy Libigerové je fronta zhruba na 45 minut také před očkovacím centrem na hlavním nádraží. V nákupním centru se očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech. Té se aplikují dvě dávky, a to v odstupu 21 dní. Na nádraží se očkuje vakcínou Johnson & Johnson, která je jednodávková.

Rovněž další pražská očkovací centra upozorňují lidi na to, že se u nich očkování dočkají brzy po registraci. Na sociální síti na tento fakt upozorňuje například Nemocnice Na Františku, kam se lidé musejí předem registrovat na konkrétní čas. To je možné přes internet nebo na telefonní lince 1221.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto IKEM

Štítky ČR, koronavirus, očkování, Chodov, hlavní nádraží

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.