středa 16. června 2021 Zbyněk

Pražští záchranáři nyní vyjíždějí k úrazům na ledu desetkrát denně

V tomto týdnu vyjížděli záchranáři v Praze zhruba desetkrát denně k úrazům a zraněním, které souvisely s náledím a se sněhem. Podle mluvčí pražské záchranky Jany Poštové se počet výjezdů obvyklé zimní sezoně v Praze nevymyká.

Mrazy mají pokračovat minimálně do konce února

Pražští záchranáři od rána zhruba do 10:45 zatím vyjížděli ke třem případům, kdy byl příčinou úrazu pád na zledovatělém povrchu. V pondělí 8. února, kdy přes noc nasněžilo až 15 centimetrů sněhu, vyjeli záchranáři k osmi případům souvisejícím se sněhem a mrazem. V úterý 9. února a ve středu 10. února bylo výjezdů k pádům a následným úrazům dohromady 20.

Obvykle se jedná o uklouznutí starších lidí na ledu,“ řekla Poštová s tím, že mezi případy jsou zahrnuté i úrazy vzniklé při zimních sportech jako běžkování nebo bobování na svazích v Praze.

Také pražští řidiči a městská hromadná doprava v Praze se v minulých dnech potýkali s problémy kvůli sněhu, který omezil také provoz na železnici, kde ve středu ráno nemohla kvůli poruše na elektroinstalaci vyjet asi třetina elektrických příměstských vlaků City Elefant.

Kvůli sněhu a mrazu nejezdí třetina vlaků City Elefant. Příměstské linky nabírají zpoždění

Také dnes komplikuje dopravu v Praze a okolí sníh a mráz. Od rána kvůli vniknutí prachového sněhu do elektroinstalace nejezdí třetina elektrických jednotek příměstských vlaků City Elefant. Některé linky spojující hlavní město se Středočeským...

Podle meteorologů by měly silné mrazy pokračovat minimálně do poloviny února.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Honza Faltus

Štítky ČR, počasí, zdraví, záchranka, Praha, záchranáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.