neděle 18. dubna 2021 Valérie

Vánoční balík na Českou poštu bude možné podat do pondělí

Česká pošta prodloužila o jeden den rozhodné dny, do kdy podat balík tak, aby byl doručen do Štědrého dne. Balík Do ruky je možné podávat do soboty a balík Na poštu či Do Balíkovny do pondělí. ČTK to dnes řekl mluvčí Matyáš Vitík.

Pošta podle Vitíka prodloužením rozhodného dne reaguje na zhoršující se epidemickou situaci posunutím rozhodných dnů, aby klienti měli více času na objednání vánočních dárků a dalšího zboží přes e-shopy a nemuseli do kamenných obchodů, pokud to nebude nezbytně nutné.

I přesto ale doporučujeme všem, aby s objednáním dárku nebo odesláním balíku neotáleli. Uvedené termíny znamenají data převzetí zásilek Českou poštou do přepravy. Při objednávce na e-shopu je proto nutné dále připočítat čas, který potřebuje ke zpracování požadavku a k předání balíků do přepravy. Pokud někdo podá balíky po tomto datu, samozřejmě uděláme maximum, abychom je doručili do Štědrého dne,“ uvedl Vitík.

Letošní Vánoce jsou kvůli koronavirovým opatřením v počtu přepravených balíků extrémní. Letošní rekord, kdy 7. prosince měla pošta v jeden moment v přepravě 1,13 milionu balíků, pravděpodobně již letos překonaný nebude. Loňský rekord byl půl milionu zásilek v jednu chvíli.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook.com/ Ceskaposta

Štítky ČR, pošta, Česká pošta, Vánoce, balík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.