neděle 17. října 2021 Hedvika

V Holešovicích vznikne nový bytový dům. Má nabídnout malometrážní dostupné byty

Nový bytový dům vznikne na rohu ulic Železničářů a Za Papírnou v Praze 7. V domě vznikne 66 malometrážních dostupných bytů pro seniory, mladé rodiny a příslušníky profesí klíčových pro chod města, jako jsou učitelé, lékaři či záchranáři. Na projekt a stavbu dostala radnice Prahy 7 od magistrátu dotaci 173 milionů korun. Řekl to mluvčí radnice Martin Vokuš. Radnice plánuje, že by dům měl být hotov do pěti let.

Pozemek, na kterém novostavba vznikne, má ve své správě sedmá městská část. Na pozemek byla již v roce 2012 zpracována studie, která zde počítá s objemem stavby v rozsahu přibližně 3300 metrů čtverečních hrubých podlažních ploch.

„Podle územní studie lze na daných pozemcích postavit dům, který bude mít šest plus jedno ustoupené podlaží do ulice Železničářů a pět plus jedno ustoupené podlaží do ulice Za Papírnou. Vzniknout by zde mohlo asi 66 malometrážních bytů. Chceme, aby již v příštím roce proběhla architektonická soutěž na podobu domu a mohlo se co nejdříve začít stavět," uvedla místostarostka Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě).

V roce 2017 radnice městské části zřídila kontaktní místo pro bydlení, kde si mohou lidé vyřídit problémy s bydlením. V minulosti radnice také opravila desítky původně zchátralých bytů. „Nyní jsme dokončili rekonstrukci celého vybydleného bytového domu v Dobrovského ulici. Nabídku dostupného bydlení je však nutné dále zvyšovat," dodal starosta Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com/rhythmuswege

Štítky stavby, byty, Praha, Praha 7

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.