Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Středa 22. května 2024  |  Svátek má Emil
Bez reklam

Co bude s chátrajícími vilami u Špejcharu? Lidé mohou sdělit svůj názor v dotazníku

Lidé se mohou vyjádřit k budoucí podobě pozemků mezi ulicí Milady Horákové a železniční tratí v Praze-Bubenči, na nichž leží i chátrající historické vily. Společnost Lordship, která pozemky u Špejcharu vlastní, ve spolupráci s Prahou 6, hlavním městem a Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy iniciovala takzvané testovací plánování, které má najít to nejlepší architektonické řešení takzvaného Hradčanského rozhraní. 

Snažíme se hledat řešení, jak místu vrátit zpět důstojnost. Budoucnost Hradčanského rozhraní chceme najít v participaci. Jsem opravdu rád, že investor a majitel pozemku přijal nabídku participace formou testovacího plánování, do kterého se může zapojit i veřejnost. Jejím výsledkem by mělo být to nejlepší architektonické řešení, jak s pozemkem naložit," uvedl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

Do testovacího plánování se mohou zapojit místní i široká veřejnost v internetovém dotazníku na webu Hradčanské rozhraní, a to do 23. května.

V úterý 14. května od šesti večer se u vil na adrese Milady Horákové 108 uskuteční sousedské setkání. Cílem bude podle radnice šesté městské části zmapovat hodnoty a problémy současného stavu.

Testovací plánovaní se využívá ve Švýcarsku nebo Rakousku pro komplikovaná území nebo lokality, kde neexistuje shoda hlavních aktérů na podobě jejich rozvoje. Oproti architektonickým soutěžím tento způsob plánování testuje různé varianty rozvoje a přispívá k tomu, aby se všechny strany dohodly, jak by mělo území dále vypadat.

„Testovacího plánování se budou účastnit tři až čtyři týmy, které budou pracovat paralelně v nesoutěžním prostředí. Celý proces bude řídit poradní výbor, složený dle pravidel pro poroty soutěží České komory architektů. Tedy s převahou nezávislých českých i zahraničních členů," poznamenal Petr Návrat z plánovací kanceláře ONplan, která na základě dohody samosprávy s investorem proces testovacího plánování organizuje.

Tristní stav historických budov, zejména Kočího a Roškotovy vily postavené na začátku 20. století mezi Hradčanskou a Letnou, se řeší řadu let. Společnost Lordship v minulosti přišla s několika návrhy na novou výstavbu, mimo jiné plánovala místo vil postavit velké administrativní centrum. Narazila na odpor, vily mezitím dál chátrají. Nyní jsou z bezpečnostních důvodů zakryty černou plachtou.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Praha 6

Štítky architektura, domy, Hradčanské rozhraní, dotazník, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Co bude s chátrajícími vilami u Špejcharu? Lidé mohou sdělit svůj názor v dotazníku  |  Praha 6  |  Z kraje  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.