Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána
Bez reklam

Pokud se labutím nelíbí ohňostroje, ať se odstěhují na rybník, napsal zastupitel. Za vyjádření sklidil kritiku

Vlnu nevole rozpoutal první den letošního roku na sociálních sítích radní městské části Praha 4 Jaroslav Míth. Člen ODS se nevybíravým způsobem vyjádřil k novoročnímu ohňostroji, když nejprve zastupitele pražského magistrátu nazval „popletenými pokrokáři“. Tisíce nenávistných komentářů však sklidil za vyjádření, kde doporučil labutím, kterým se ohňostroje nelíbí, aby se z města odstěhovaly na rybník. I přesto, že své vyjádření později vysvětlil jako vytržené z kontextu, distancovali se od něho někteří členové zastupitelstva i spolustraníci.

Míth nejprve vzbudil vlnu reakcí emotivním vyjádřením, když napsal, že navzdory „popleteným pokrokářům“ z magistrátu proběl díky Praze 2 nádherný ohňostroj. „Nevzali nám Ježíška, nevezmou ani novoroční ohňostroj,“ napsal na svém facebookovém profilu.

Ostrou kritiku však schytal za následující vyjádření, tykající se zmrzačených labutí. Těch se při silvestrovských oslavách v Praze poranilo šest a jedna zahynula. „Pokud se labutím nelíbí ohňostroje, ať se odstěhují na rybník. Město bylo pro lidi a labutě se k nám vetřeli,“ napsal na facebooku s třemi smějícími se emotikony.

FOTO: Při silvestrovských oslavách v Praze bylo zraněno šest labutí. Jedna zemřela

Loučení se starým rokem a vítání toho nového je tradičně spojeno s odpalováním zábavní pyrotechniky. Jinak tomu nebylo ani o uplynulém silvestru. Některým volně žijícím zvířatům v Praze se však silvestrovské oslavy staly osudnými.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a jeho profil zaplavila více než tisícovka nenávistných komentářů, které útočily nejen na něj, ale také na celou stranu. S jeho vyjádřením však nesouhlasí ani někteří spolustraníci. „Ano, jsem ve stejné straně s tímto blbem! Doufal jsem, že odejde s Mlausem (pozn. red.: autor nejspíše chtěl napsat "Klausem"), je totiž ze stejného těsta. Třeba se dočkám,“ napsal bývalý poslanec Tomáš Fejfar.

Poněkud mírnější byl ve svém vyjádření spolustraník z ODS a zastupitel rovněž na Praze 4 Ondřej Kubín. „S Jardou sedím ve stejném zastupitelstvu na Praze 4, jsem ve stejné straně, ale s jeho postojem se absolutně neztotožňuji a nesouhlasím, tudíž prosím neházejte všechny z ODS do jednoho pytle. ODS je strana různých názoru a tento rozhodně není většinový,“ reagoval Kubín.

Další spolustraník naopak reagoval na jeho písemný projev, který nebyl příliš dokonalý. „Mě jako řadového člena ODS hluboce zklamal. Jednak tím neuvěřitelně hloupým vyjádřením a jednak ubohým pravopisem (nejen v tomto příspěvku). Měl by se omluvit, smazat to a odstoupit z pozice radního. Následně se přihlásit na doučování z jazyka českého,“ napsal Petr Kozák.

Ohňostroje jsou nebezpečné pro volně žijící zvířata. Jaký mají dopad na lidské zdraví?

Dopadem ohňostrojů na život volně žijících zvířat ve městech, ale i na lidské zdraví se zabýval Český rozhlas. Podívejte se, co plyne ze zkoumaných dat.

Co naplat, že Míth později své vyjádření uvedl na správnou míru, když doplnil, že je milovníkem zvířat a že se jednalo o záměrnou nadsázku. „Zvířata mám rád, od mládí se angažuji v otázkách ochrany přírody a o přírodu a zvířata se stále zajímám,“ napsal v pátek odpoledne a dodal: „Můj ironický příspěvek na jeden komentář byl vytržen z kontextu a naprosto rozumím rozhořčeným reakcím, neboť sám o sobě působí necitlivě a hloupě. Omlouvám se všem, které urazil, ale jednalo se o záměrnou nadsázku.“

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto facebook.com

Štítky Praha, Praha 4, zastupitelstvo, Jaroslav Míth, labuť, ohňostroj, rybník, ODS, Pražský magistrát, silvestr, Petr Kozák, Tomáš Fejfar, Facebook

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Pokud se labutím nelíbí ohňostroje, ať se odstěhují na rybník, napsal zastupitel. Za vyjádření sklidil kritiku  |  Praha 4  |  Z kraje  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.