středa 19. ledna 2022 Doubravka

Praha 2 slavnostně odhalila pamětní desku Horákové. Popravená právnička na Dvojce žila i studovala

Vedení druhé městské části hlavního města Prahy v úterý 11. ledna slavnostně odhalilo pamětní desku věnovanou popravené právničce, političce a feministce Miladě Horákové. Jedna z nejznámější justičních obětí měla k Praze 2 velmi blízký vztah.

Slavnostního odhalení se zúčastnilo mnoho známých tváří

Praha 2 se rozhodla věnovat pamětní desku Miladě Horákové, významné postavě českých dějin. Horáková se narodila na Vinohradech 25. prosince 1901, byla pokřtěna v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru a ve Slezské ulici, která patří k území Vinohrad, studovala dívčí lyceum.  Zavražděná právnička tak byla s Prahou 2 velmi spjata, proto se vedení tohoto území rozhodlo vytvořit pamětní desku na její počest. 

Desku 11. ledna na rodném domě Horákové slavostně odhalila starostka Dvojky Alexandra Udženija společně s ministryní obrany Janou Černochovou a místostarostou Klubu doktorky Milady Horákové. Na akci se objevily také známé osoby jako senátorka Miroslava Němcová, radní Magistrátu hlavního města Prahy Hana Marvanová i autoři pamětní desky výtvarnice Jana Šindelová a architekt Michal Motyčka.

Přečtěte si příběh Milady Horákové, ženy, kterou nezlomila válka, nacisté, ani komunisté

Tento týden si připomínáme 70 let od úmrtí Milady Horákové. Ženy, která se stala symbolem statečnosti v boji proti totalitě i obětí zvůle komunistického režimu. Kdo byla tato dáma, která se pro svou odvahu a nezlomnost nezapomenutelně zapsala do...

Deska, publikace i duchovní vzpomínka

V rámci této události byla představena publikace Filipa Nováka s názvem Milada Horáková a Královské Vinohrady. V úterý též proběhla duchovní vzpomínka věnovaná této inspirativní ženě. 

Pamětní deska je dle mého názoru mimořádně zdařilá, svou podobou i umístěním, takže díky všem, kdo se o její vznik zasadili,” napsal k facebookovému příspěvku druhé městský části pan Petr Kučera.

Školy a školky v Praze 2 dostanou od radnice mimořádné odměny. Celkem přes půl milionu korun

Ředitelé mateřských a základních škol na Praze 2 dostanou od radnice mimořádné odměny. Vedení městské části chce ocenit jejich práci nad rámec svých běžných povinností spojených zejména s pandemií covidu-19. Dohromady ředitelé dostanou 540 tisíc...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MČ Praha 2

Štítky deska, pamětní deska, odhalení, pocta, Milada Horáková, Praha, Praha 2

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.