Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

FOTO: Rybářský domeček na Kampě ožije. Nejspíš připadne Skautskému institutu

Rada Prahy 1 v úterý 26. ledna schválila vyvěšení záměru na výpůjčku takzvaného Rybářského domečku Skautskému institutu. Záměr je v současné době zveřejněn na úřední desce. Pokud se během 15 dní neobjeví jiné projekty, připadne tedy s největší pravděpodobností na následující dva roky skautům, kteří jej chtějí otevřít spolkům i obyvatelům všech generací.

Budova, kterou si řada lidí nepochybně spojí s legendární českou komedií Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, získá, doufejme v blízké době, nové využití. V současné chvíli vše nasvědčuje tomu, že ji pod svá křídla dostanou právě skauti. Pokud skutečně dojde k podpisu smlouvy mezi Skautským institutem a Prahou 1, mohli by se do budování svého projektu skauti pustit již v únoru. I v to doufá radní Prahy 1 pro kultivaci a oživení památkové rezervace Michal Caban.

Po několika kolech participace a diskusí s občany, spolky a dalšími organizacemi se skauti nakonec ukázali jako patrně nejvhodnější správce pro tuto budovu. Rybářský domeček zároveň není vůbec ve špatném stavu, jak bylo dříve mylně uváděno. „Kromě dílčích oprav podlah nebo dveří nebyla zásadní rekonstrukce nutná. V budoucnosti každopádně počítáme například s renovací střechy,“ uvedl k aktuální kondici objektu Michal Caban.

Pokud tedy dojde k předpokládanému uzavření smlouvy a zároveň se postupně začnou rozvolňovat vládní opatření spojená s koronavirovou pandemií, můžeme se těšit, že na Kampě vznikne nové místo, kde budou zejména obyvatelé Prahy 1 moci smysluplně trávit volné chvíle.

Skauti totiž chtějí veškerý program a aktivity cílit na organizované a neorganizované skupiny (včetně základních a středních škol) i jednotlivce všech věkových kategorií, včetně seniorů. Rybářský domeček by měl podle jejich projektu nabízet kulturní a komunitní centrum s bistrem, sdílené dílny a workshopy i místo pro setkání, přednášky a promítání. Dramaturgii a kvalitu činnosti by měla garantovat Programová rada složená ze zástupců městské části, skautů a místních spolků.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva | Foto Praha 1

Štítky Rybářský domeček, Kampa, Praha 1, Praha, Skautský institut, projekt, Michal Caban, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

FOTO: Rybářský domeček na Kampě ožije. Nejspíš připadne Skautskému institutu  |  Praha 1  |  Z kraje  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.