pandemie covidu-19
KulturaNa Výstavišti dnes začíná třídenní festival Metronome Warm Up. Zlatým hřebem bude Morcheeba
Na holešovickém Výstavišti dnes začne třídenní festival Metronome Prague Warm Up 2021. Měl by být předzvěstí festivalu Metronome Prague přesunutého kvůli pandemii koronaviru na 23. až 26. června příštího roku. Zlatým hřebem letošní akce je podle pořadatelů britská kapela Morcheeba, která se do Prahy vrací po dvou letech. V neděli program zakončí pocta Ivanu Královi. Třídenní festival nabídne více než 30 hodin živé hudby v podání více než 30 interpretů.
SpolečnostKaždý obyvatel Česka loni průměrně vytřídil 67 kilo odpadů. Nejlépe třídí v Chocni
Obyvatelé České republiky si třídění odpadů oblíbili. Od této aktivity je neodradil ani příchod pandemie koronaviru a s tím spojené komplikace. Ve které obci však třídí lidé nejzodpovědněji? Na to hledá každoročně odpověď celostátní soutěž obcí v třídění odpadů s názvem O Křišťálovou popelnici. Každoročně ji vyhlašuje společnost EKO-KOM, která v Česku zajišťuje provoz systém sběru a recyklace obalových odpadů.
SpolečnostPraha nabízí nejvíc volných pracovních míst v Česku. Osm krajů má nižší nezaměstnanost než hlavní město
Nezaměstnanost v Praze letos v srpnu dále stagnovala na 3,4 procenta. Stejný byl podíl nezaměstnaných i v červnu a červenci. Bez práce bylo ke konci srpna 31 271 lidí. Počet volných míst mírně stoupl z červencových 96 249 na 97 288. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Meziročně nezaměstnanost mírně stoupla, loni v srpnu činila 3,3 procenta.
KulturaV rámci akce Opera v Šárce dorazilo na Rusalku mezi dvěma a třemi tisíci diváky
Na představení Rusalka Antonína Dvořáka konané v rámci tradiční akce Opera v Šárce včera podle odhadu Prahy 6 přišlo mezi dvěma a třemi tisíci diváků. Naplnila se tak očekávání. Přírodní amfiteátr má přibližnou kapacitu zhruba deset tisíc lidí. Vzhledem k protiepidemickým opatřením šestá městská část kapacitu hlediště snížila. Uvedl to mluvčí Prahy 6 Jiří Hannich. U vstupů museli návštěvníci prokazovat bezinfekčnost. Na situaci dohlíželi městští strážníci. K dodržování bezpečnostních opatření diváky vyzývaly informační panely, k dispozici lidé měli stojany s dezinfekcí.
KulturaZpět pod komín! Staropramen oblíbenou akcí opět otevírá veřejnosti svůj pivovar
Po roční pauze způsobené pandemií koronaviru se na dvůr pivovaru Staropramen vrací populární akce Výčep pod komínem. Uskuteční se ve čtvrtek 26. srpna od 17 hodin a vstupné je dobrovolné. Chybět nebude čerstvě natočené smíchovské pivo ani hudební program.
KoronavirusŽádáme o proplacení PCR testů pro školy, zní od pražských radních směrem k ministerstvu
Prostřednictvím datové schránky byl jménem hlavního města odeslán ministru školství Robertu Plagovi (za ANO) dopis s žádostí, která se týkala testování, návratu žáků do škol a zahájení školního roku. Pod tento dopis se podepsali i někteří zástupci městských částí, kteří se s těmito žádostmi ztotožňují.
Vzdělání„Z Prahy pro CNN…“ Esa světové žurnalistiky školila v Praze začínající novináře v programu Journey
Jak natočit špičkovou reportáž, která by měla ambici proniknout do prestižních stanic a listů typu CNN či The New Yorker? Co vše musí splňovat, aby obstála v silné konkurenci? To a mnohem více se učili studenti žurnalistiky a čerství absolventi z osmi zemí světa, kteří se v uplynulých dnech zúčastnili programu Journey: Journalism Bootcamp.
SpolečnostANKETA: Využíváte při nákupech samoobslužné pokladny, když jsou v obchodě k dispozici?
V potravinářských řetězcích přibývají samoobslužné pokladny i jiná řešení pro rychlé odbavení bez obsluhy. Zákazníkům jsou k dispozici nákupní skenery, nákup si mohou případně evidovat prostřednictvím mobilních aplikací. O samoobslužné nákupy dlouhodobě roste zájem, obliba tohoto řešení ještě více stoupla v průběhu pandemie koronaviru. Vyplývá to z ankety mezi zástupci potravinářských sítí.
KulturaRekordní návštěvnost, nebývalý zájem návštěvníků a mediální úspěch – Alšova jihočeská galerie zakončila výstavu Malevič - Rodčenko - Kandinskij a ruská avantgarda
Splněný sen, galerijní událost roku, jedinečná, ucelená a cenná kolekce obrazů. S výstavou Malevič - Rodčenko - Kandinskij a ruská avantgarda, která byla minulý týden zakončena v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, jsou spojovány mnohé superlativy. Výstava, jejíž realizaci bránilo roční zdržení v důsledku pandemie koronaviru, byla přístupná pro návštěvníky od 1. 5. do 1. 8. 2021. Za tři měsíce navštívilo unikátní výstavní projekt přes 22 000 návštěvníků. Zájem o setkání s velikány ruské avantgardy byl však ještě vyšší. Na mnohé zájemce se kvůli omezením spojeným s COVID-19 bohužel nedostalo.
DopravaPrahu dnes ovládly historické vozy. Odstartoval závod 1000 mil československých
Více než stovka historických automobilů dnes ráno v Opletalově ulici v centru Prahy postupně startuje do závodu 1000 mil československých. Mezi závodními vozy jsou například značky Aero, Praga nebo závodní Bugatti. Při včerejší přejímce vozů to řekl ředitel závodu Miroslav Krejsa. Stejně jako loni letos závod ovlivnila pandemie koronaviru. Účastníci závodu jsou kompletně očkovaní.









