Fakultní nemocnice v Motole
KrimiV Praze byla zavražděna žena. Muž, který byl v domě s ní, zemřel na zástavu srdce
V pražských Stodůlkách byla v neděli večer nalezena mrtvá žena, která byla podle policie zavražděna. Na stejném místě se nacházel i muž ve vážném zdravotním stavu, který později zemřel v nemocnici. Na místě bylo nalezeno i malé dítě, které je v pořádku.
KoronavirusZáchranáři převážejí covid pozitivní pacienty ze západu Čech do Prahy
Pražští záchranáři během dneška koordinují převoz 25 covid pozitivních pacientů ze zatížených nemocnic v Chebu a v Sokolově. Pacienti jsou převáženi do zdravotnických zařízení v Praze, ve Středočeském a v Plzeňském kraji. S transportem pacientů pomáhá také policie.
ZprávyObjevila se poplašná zpráva týkající se zhoršeného zdravotního stavu lékařů po očkování. Nemocnice v Motole podává trestní oznámení
Na sociálních sítích se objevila poplašná zpráva, která upozorňuje na zhoršující se zdravotní stav lékařů, kteří měli být údajně hospitalizováni na JIP po aplikaci druhé vakcíny proti koronaviru. Fakultní nemocnice v Motole se proti tvrzení důrazně ohradila a podala za šíření poplašné zprávy trestní oznámení.
Společnost(NE)OBYČEJNÍ: Záchranka je pro mě srdcovou záležitostí, říká mluvčí Jana Poštová
Jana Poštová je rodilá Pražačka, vyrůstala v Modřanech, studovala zdravotnickou školu 5. května a teď pomáhá zachraňovat životy našich blízkých v hlavním městě. Je totiž záchranářka. Dvakrát nebo třikrát do měsíce slouží na dispečinku záchranářů a pracuje také jako jejich mluvčí. Za svou práci koncem loňského roku obdržela ocenění mluvčí roku.
ZdravíVe Všeobecné fakultní nemocnici poprvé očkovali seniory objednané přes registr
Ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) v Praze v neděli otestovali 200 seniorů objednaných k očkování přes centrální registr. Na druhou dávku vakcíny se za neděli dostavilo 193 lidí zvláště z řad zdravotníků. Uvedla to mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. Seniory objednané přes státní rezervační systém ve VFN začali očkovat v neděli ráno. Nemocnice denně proočkuje asi 500 lidí.
KoronavirusK očkování se k dnešnímu ránu zaregistrovalo přes 140 tisíc seniorů. Termín si rezervovalo přes 24 procent z nich
Na očkování proti koronaviru se dnes k 8:15 v centrálním rezervačním systému registrovalo 143 111 seniorů. Termín si rezervovalo 34 898 z nich. Pro ČTK to dnes sdělil vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla. Samotná registrace byla spuštěna v pátek, ale provázela ji řada technických problémů. Seniorů nad 80 let v Česku žije zhruba 441 tisíc.
SpolečnostŠpičkové nanomasky plzeňské firmy WPA dostal darem i Český červený kříž
Nejmodernější nanomasky od plzeňské firmy WPA Nanotechnologies začal využívat pro své potřeby také Český červený kříž. Organizace prostřednictvím svých kurzů teď vysvětluje veřejnosti, jak s těmito ochrannými pomůckami co nejlépe zacházet.
ZprávyZemřel hlas pražského metra. Opustila nás Eva Jurinová
Po dlouhé těžké nemoci zemřela v neděli 3. ledna novinářka a bývalá moderátorka Eva Jurinová. Bylo jí 67 let. Úmrtí Jurinové sdělil dnes přítel Jurinových a editor Českého rozhlasu Dvojka Vedran Kovačević. Eva Jurinová pracovala Československé televizi i Českém rozhlasu, moderovala hlavní zprávy v televizi Nova a byla mluvčí motolské fakultní nemocnice. Namluvila také hlášení pro pražské metro.
Společnost"Zákaz otevření rakve. Covid." Pražská krematoria zatím stíhají spalovat zemřelé
Praze zatím nehrozí, že by se opakovala situace z druhé poloviny 80. let minulého století, kdy kvůli rozsáhlé chřipkové epidemii krematoria nestíhala spalovat mrtvé. I když covid-19 vedl k nárůstu počtu žehů a zhruba 25 procent zpopelňovaných podlehlo právě této nemoci, krematoria ve Strašnicích i v Motole mají zatím dostatečnou rezervu, řekl Julius Mlčoch, dlouholetý ředitel pražského pohřebního ústavu, který je nyní součástí Správy pražských hřbitovů. Problém by však podle něj mohlo způsobit, pokud by se infekce rozšířila mezi zaměstnanci, kteří obsluhují pece. Není za ně totiž náhrada.
KrimiŽena v noci vypadla z okna u Karlova mostu. Zřejmě chtěla spáchat sebevraždu
V noci ze středy na čtvrtek vyjížděli pražští záchranáři k ženě, která se zřejmě pokusila spáchat sebevraždu skokem z okna kousek od Karlova mostu. S vážnými zraněními byla převezena do nemocnice.









