neděle 25. září 2022 Zlata

Výhru Sparty v hokejovém derby pražských S sledovalo v Holešovicích téměř sedm tisíc diváků

Pražská hokejová S za sebou mají první letošní přípravný zápas. Tradiční derby v rámci předsezónní přípravy letos v holešovické aréně sledovalo téměř sedm tisíc diváků, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. Ti viděli těsnou výhru domácí Sparty nad Slavií 3:2. Sparta nastoupila proti prvoligové Slavii v plné sestavě, pod vítězství se při své premiéře v rudém dresu podepsal i brankář Josef Kořenář.

Sparta šla v domácím prostředí do vedení už v páté minutě, kdy brankář Slavie Málek vyrazil střelu od modré pouze do strany a Roman Horák dorazil puk do sítě.

Další branku vstřelili Sparťani v páté minutě druhé třetiny, kdy domácí předvedli povedené přečíslení, na jehož konci Přibyl před branku volnému Vladimíru Sobotkovi, který si za jízdy připravil puk a překonal bezmocného Málka.

Slavia snížila o necelých osm minut později. Ve 33. minutě zápasu zachytil kotouč nahozený z vlastního pásma Vladislav Houška, který si najel do levého kruhu a střelou tahem překonal Kořenáře. Další branku Slávisté přidali ve 42. minutě, kdy Tomáš Knotek uklidil kotouč do odkryté brány po přečíslení dva na jednoho.

Sparta si vystřelila vítězství v derby až necelých pět minut před koncem základní hrací doby.  Za dvěma obránci Slavie se ukázal Daniel Přibyl, který Miklišovu přihrávku poslal pod břevno, což Sportovní hala v Holešovicích odměnila bouřlivými oslavami.

Sparta - Slavia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Sparta: Kořenář – Moravčík, Mikliš, M. Jandus, Da. Němeček, Krutil, Polášek, Kulhánek – Řepík, Horák, Sobotka – Forman, Přibyl, Buchtele – E. Thorell, G. Thorell, Konečný – Dvořáček, D. Vitouch, Safin.

Slavia: Málek (41. Pittr) – Szathmáry, Hejda, Matyáš, Žovinec, Barák, Klikorka, Do. Němeček – Růžička, Žejdl, Poletín – Mrňa, Knotek, Všetečka – Brož, Pšenička, Kern – Houška, Havrda, Strnad.

Branky a nahrávky: 5. Horák (Polášek, Sobotka), 25. Sobotka (Přibyl, Řepík), 56. Přibyl (Mikliš) – 33. Houška (Klikorka), 42. Knotek (Mrňa). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Hnát, Štěpánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6835. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!