Počasí dnes7 °C, zítra8 °C

VIDEO/GÓLY: Fanoušci Sparty vypískali Jágra, ten jim odpověděl dvěma góly a drtivou výhrou Kladna

Pořádnou dávku gólů a emocí přineslo utkání 36. kola Tipsport extraligy českého hokeje. Sparta přivítala v O2 areně Rytíře z Kladna, do jejichž sestavy se vrátil Jaromír Jágr. Českou hokejovou legendu však nevítali diváci jen ovacemi, jak se tomu stalo při minulém střetnutí v Praze, ale pískot a velký transparent. Ten se týkal Jágrova vyjádření na podporu zrušení hokejové extraligy. Jágr divákům odpověděl po svém - vstřelil dvě branky, připsal si dvě asistence a jeho zásluhou tak Kladno drtivě porazilo Spartu 8:4.

(ne)uzavřená společnost

Nespokojenost části diváků se týkala Jágrova nedávného vyjádření, kdy nevyjádřil podporu kolegiu hokejistů, kteří protestovali proti uzavření hokejové extraligy. O to se v průběhu letošní sezóny snaží většina klubových majitelů. Jejich přáním je, aby na konci soutěže nikdo nepostoupil a nikdo nesestoupil. Jágr se po dlouhém očekávání nakonec veřejně připojil na stranu klubových majitelů.

Od prvních minut tak bylo v O2 areně pořádně horko. Na tuto atmosféru pak navazovala i situace na ledě a diváci se rozhodně nenudili. Gólový účet otevřel již ve druhé minutě domácí Košťálek.

Hosté stačili na první branku odpovědět po sedmi minutách. Branku si připsal po přihráce Jágra a Austina Zigmund.

Jen minutu a půl poté však šli domácí opět do vedení, tentokrát zásluhou Řepíka - 2:1.

Gólová smršť však pokračovala. Sparťané si vedení užívali jen dvě minuty, za Kladno se totiž přesně trefil Melka.

Gólově velmi plodnou třetinu pak zakončil Říčka, který vystřelil Spartě do kabiny vedení 3:2.

A na svůj úspěch z konce první třetiny navázal Říčka i na začátku druhé, kdy zvýšil vedení Sparty na 4:2.

Kladno ale odpovědělo záhy - na rozdíl jediné branky snížil minutu poté kladenský O'Donnell. Ještě ve druhém dějství pak Kladno dokonce srovnalo! Ve 34. minutě se totiž přesně trefil Vampola.

Poslední dějství pak bylo spíše koncertem Kladna, respektive Jaromíra Jágra. Ten načal ve 44. minutě svou krasojízdu po návratu ze zranění gólem - 5:4.

Než se domácí stačili probrat, prohrávali už o dva góly. Na 6:4 navýšil Bláha.

Legenda s číslem 68 na zádech však ještě v zápase neřekla poslední slovo. Svůj druhý gól přidal Jágr v 50. minutě a Kladno už vedlo 7:4.

O drtivém vítězství Kladna pak do prázdné brány definitivně rozhodl v 54. minutě Strnad. Sparta - Kladno 4 : 8.