Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Sparta vyhrála před pauzou v Litvínově. Extraliga je přerušená

Nedělní zápas 9. kola Tipsport mezi Spartou a Litvínovem vyšel Pražanům skvěle. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače byli střelecký aktivnějším týmem, který díky trefám Michala Řepíka, Jan Buchteleho a prvnímu extraligovému gólu Radka Jeřábka zvítězil 3:1. Sparta si tak připsala cenné vítězství před nejméně čtrnáctidenní nucenou pauzou extraligy.

V první třetině šel zadák Martin Jandus na trestnou lavici a Litvínovští si zahráli první početní výhodu v utkání. Sparťané si zpočátku celého oslabení vedli parádně, Horákovi se povedlo najít v přečíslení Michala Řepíka a sparťanský kapitán prudkou ranou vymetl horní růžek Honzíkovy branky.

Na srovnání se však nečekalo dlouho. V téže početní nevýhodě ze strany domácích se černožlutí hráči probojovali přes útočnou modrou čáru, přičemž Hübl našel svou milimetrovou žabičkou Martina Hanzla a domácí forvard skóroval.

Sparťany nemusely neproměněné šance z počátku druhé třetiny mrzet. Pechovi se po krkolomném přechodu přes modrou čáru podařilo najít Jana Buchteleho, jehož přihrávku si nešťastně srazil do vlastní klece obránce Kudla. Honzíkovi projel kotouč mezi betony a sparťané si vzali své ztracené vedení zpět. Těsně před koncem druhé třetiny se prosadil Radek Jeřábek, jehož čistý průstřel zapadl za záda Davida Honzíka.

Sparťané v závěrečných minutách další komplikace už nepřipustili a po výhře 3:1 v Litvínově získali velmi důležité tři body, které budou na nějakou dobu poslední. Extraligové týmy totiž čeká vynucená čtrnáctidenní pauza kvůli šíření koronaviru.

HC VERVA Litvínov - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

HC VERVA Litvínov: Honzík – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich (A), Demel – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Myšák, M. Hanzl (A), Zygmunt – Petružálek, Gerhát, M. Havelka.

HC Sparta Praha: Machovský – Kalina, M. Jandus, T. Pavelka, Jeřábek, Tomáš Dvořák (A), Mikliš, J. Pohl – Rousek, Horák, Řepík (C) – Zikmund, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Dvořáček, Říčka, Forman.

Branky a nahrávky: 4. M. Hanzl (V. Hübl) – 3. Řepík (Horák), 23. Buchtele (Pech), 38. Jeřábek (T. Pavelka). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.