středa 19. ledna 2022 Doubravka

Plzeň obvinila Slavii z rasismu. Rozbiju mu obličej, vzkazuje Mosquera slávistickému kouči

Na včerejším velmi vyhroceném utkání mezi pražskou Slavií a plzeňskou Viktorií, ve kterém vyhráli Pražané 2:0, měly padat rasistické urážky a extrémně vulgární nadávky od členů realizačního týmu Slavie. Klub FC Viktoria Plzeň žádá tvrdý postih lidí z publika, ale i členů realizačního týmu SK Slavia Praha, kteří měli rasisticky urazit plzeňského Jhona Mosqueru.

Doufám, že ho nepotkám samotného na ulici, protože mu rozbiju obličej

Zástupci plzeňské Viktorky uvedli, že chování některých členů domácího realizačního týmu bylo v průběhu celého zápasu i po něm extrémně vulgární chování a absolutně nedůstojné. „Vrcholem byla situace, kdy hráč našeho klubu Jhon Mosquera odcházel do kabin a vyslechl si řadu nadávek nejen z publika, ale bohužel i z řad právě domácího realizačního týmu. Jeden z jeho členů jej podle jeho slov dokonce urazil rasisticky, na což Jhon Mosquera upozornil bezprostředně po zápase v útrobách stadionu a následně i na sociálních sítích,“ stojí prohlášení FC Viktoria Plzeň, které poskytl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Vedení FC Viktoria Plzeň stojí pevně za svým hráčem, plně mu důvěřuje a má maximální podporu. „Žádáme tedy domácí klub o důkladné prošetření celého incidentu a případně i tvrdý postih konkrétního viníka. Porážku na hřišti přijímáme, jednání tohoto typu však tolerovat ani tiše přejít nehodláme,“ uvedlo vedení plzeňského klubu.

Emoce v Edenu. Plzeň dostala tři červené karty, Slavia vyhrála 2:0

Fotbalisté pražské Slavie ve šlágru 13. kola první ligy využili dlouhou přesilovku a doma porazili vedoucí tým tabulky Plzeň 2:0. Obhájce titulu poslal v 65. minutě do vedení Ondřej Lingr a v páté minutě nastavení přidal pojistku střídající...

Slavia k incidentu zatím mlčí

Kolumbijec Jhon Mosquera byl ten večer třetím hráčem Plzně, který v utkání uviděl červenou kartu, právě proto musel zamířit dřív na cestu do šaten, během které si údajně vyslechl rasistické nadávky.

Mosquera po utkání na Instagramu uvedl, že ho slávistický asistent trenéra Pavel Řehák nazval opicí. Doslova napsal: „Ten hloupý člověk mi řekl opice. Doufám, že ho nepotkám samotného na ulici, protože mu rozbiju obličej.“ Svůj příspěvek pak sice smazal, ale mezitím ho sdíleli další uživatelé.

Slavia zatím k incidentu žádné vyjádření nepodala. Mluvčí vršovického klubu na dotaz redakce odpověděl dnes před půl jednou odpověděl, že vyjádření se objeví na klubovém webu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto SK Slavia Praha

Štítky Jhon Mosquera, rasistické urážky, FC Viktoria Plzeň, Slavia Praha, rasismus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.