Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Fotbalisté Sparty slavili zisk titulu na benzince i v pražském klubu

Několik desítek fanoušků dorazilo v noci k tréninkovému centru na pražském Strahově přivítat fotbalisty Sparty po návratu z Uherského Hradiště, kde Letenští po bezbrankové remíze se Slováckem v předposledním kole nadstavby získali první ligový titul po devíti letech. Hráči po „vítězné" cestě autobusem z moravského města se zastávkou na benzinové pumpě chvíli slavili s příznivci přes uzavřenou vstupní bránu do areálu a pak se vydali na akci do jednoho z podniků v metropoli. Oslavy s fanoušky proběhly v klidu a bez incidentů.

Sparta po devíti letech získala ligový titul

Úterý, 23. května 2023, 22:10Fotbal

Sparta po devíti letech získala ligový titul

Fotbalisté Sparty se po devíti letech stali ligovými mistry. Letenští v předposledním čtvrtém kole nadstavby ve skupině o titul remizovali v Uherském Hradišti se Slováckem bez branek a už nemohou přijít o první příčku v tabulce. Před závěrečným...

První vlna oslav přišla hned na stadionu v Uherském Hradišti

První vlnu oslav absolvovali sparťané hned po závěrečném hvizdu na stadionu v Uherském Hradišti, kde se stovky fanoušků dostaly přímo na hrací plochu. Zhruba ve 23:00 se vydal tým autobusem zpět do Prahy. Ještě před odjezdem usedl za volant útočník Jan Kuchta, který kvůli trestu za žluté karty proti Slovácku nehrál, a hlasitě troubil do rytmu vítězných chorálů.

Během více než tříhodinové cesty domů se sparťané zastavili na benzinové pumpě u Brna, kde bujaře slavili. Vedle mistrovských pokřiků Letenští rozjeli v prodejně vláček, nakoupili pití a jídlo a poté pokračovali směrem do svého tréninkového centra na Strahově.

Do Prahy přijeli fotbalisté v půl třetí ráno

Do metropole výprava dorazila zhruba v půl třetí ráno. U areálu na hráče a realizační tým čekalo zhruba šest desítek příznivců, kteří přivítali přijíždějící autobus s novými mistry světlicemi. Autokar vjel za bránu tréninkového centra a hráči pak přes plot pár minut slavili s fanoušky.

Společně skandovali pokřiky „Mistři" nebo „Tak jsme první no a co". Příznivci vyvolávali jméno kapitána Ladislava Krejčího mladšího či dánského trenéra Sparty Briana Priskeho. Oslavy se obešly bez incidentů a zásahů policie. Někteří fanoušků zůstali až do rána v Uherském Hradišti a centrem města se do noci rozléhaly vítězné chorály.

Na Letnou tým vůbec nepřijel

Ke stadionu na Letnou, kde se shromáždilo jen několik málo příznivců, se tým po návratu do Prahy vůbec nevydal a vyrazil do uzavřené společnosti. „Na všechny oslavy se těším, budu slavit dlouho," řekl novinářům s úsměvem Krejčí.

Hlavní oslavy s fanoušky čekají sparťany až v sobotu, kdy po závěrečném kole nadstavby a domácím zápase s Plzní převezmou pohár pro nové šampiony. Letenští coby stále nejúspěšnější český tým historie slaví celkově 37. titul a třináctý od rozdělení federace, ale první od roku 2014.

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto AC Sparta Praha

Štítky sport, fotbal, titul, Sparta, oslavy, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.