neděle 29. května 2022 Maxim

Rychlobruslařka Sáblíková se pořezala bruslí. Nebude startovat na mistrovství Evropy

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se tento týden kvůli zranění nohy nepředstaví na mistrovství Evropy v Heerenveenu. I přes nynější zdravotní komplikace na únorových hrách v Pekingu chybět nebude. Jedna z největších hvězd tohoto zimního sportu se na soustředění v Collalbu po pádu a nárazu do mantinelu pořezala bruslí.

Pád, náraz a pořezané stehno

V zatáčce mi to podjelo, dostala jsem se z vnitřní malé dráhy do velké, kde jsem následně upadla a nestihla jsem se přetočit. Narazila jsem nohama do mantinelu, kde se mi pravá noha bohužel zasekla do látky, kterou je mantinel potažený, druhou nohu jsem si přisedla a pořezala jsem se na vnitřní straně stehna,“ sdělila Martina Sáblíková.

Naše nejslavnější rychlobruslařka byla po úrazu hospitalizovaná a jako nechtěnou památku si z nemocnice odvezla osm stehů. „Jeden pád v zatáčce. Jedno říznutí bruslí. Nemocnice. 8 stehů a pořádné Velikonoce na mém stehně a hýždích. Pár dní klidu a brzy doufám zase na led. Děkuji Doc. Jaroslavu Pilnému, Mudr. Jiřímu Dostalovi, Mudr. Jiřímu Neumannovi a Dr. Alexej Skackov - Sportclinic Zillertal za skvělou péči a pomoc,“ napsala Sáblíková na svém facebookovém profilu v pondělí 3. ledna.

Olympionici znají koncept oblečení pro Peking. Bude obsahovat speciální nanomembránu

Čeští sportovci, kteří budou zemi reprezentovat na zimní olympiádě v Pekingu, budou mít oblečení s unikátní technologií, díky které oblečení nepromokne, neprofoukne, ale zároveň se v něm nebudou tolik potit. Technologie vznikla na liberecké...

Do Pekingu pojede

Trojnásobná olympijská vítězka, mnohonásobná mistryně světa a Evropy a držitelka několika světových rekordů kvůli říznutí do nohy vynechá evropský šampionát odehrávající se v Nizozemsku. Sáblíková, která o neučásti na mistrovství Evropy přemýšlela uvažovala již před zraněním věří, že za pár dní začne trénovat naplno a bude plně připravena na blížící se zimní olympijské hry v Pekingu. Oficiální start her je naplánován na 4. února 2022.

Není to příjemné, vzhledem k tomu, že za měsíc je olympiáda. První, co mi proběhlo hlavou, když jsem zjistila, že jsem se řízla, bylo, že je to v háji, že se mi něco stalo. Každý trénink, zvlášť před olympiádou, je placený zlatem, protože každý sportovec se chce co nejlépe připravit. A ty poslední dny jsou i psychicky náročné kvůli tomu, že se olympiáda blíží,“ dodala Sáblíková.

Kvůli olympiádě si musíme vzít neplacené volno, říkají první čeští olympionici v curlingu

Zuzana a Tomáš Paulovi jsou manželský pár, který spojuje curling – v českém prostředí velmi nenápadný sport, který je na žebříčku popularity hluboko ve stínu fotbalu nebo hokeje. Právě na curlingovém hřišti se Zuzana s Tomášem poznali, začali...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Martina Sáblíková / Facebook

Štítky sport, rychlobruslení, Evropa, Sáblíková, zranění, Martina Sáblíková

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.