Pá 14. 8. 2026Alan
Kultura

FOTOGALERIE: Vltavu křižovaly historické veslice. Plavba byla součástí Svatojánských slavností

Eva Hradilová1 minuta čtení16. 5. 2024, 7:00
FOTOGALERIE: Vltavu křižovaly historické veslice. Plavba byla součástí Svatojánských slavností
FOTOGALERIE: Vltavu křižovaly historické veslice. Plavba byla součástí Svatojánských slavností · Foto: Tran Anh Tuan

V rámci Svatojánských slavností Novalis se včera na Vltavě hned u Karlova mostu konala regata benátských lodí Vela Al Terzo. K vidění byla i Bissona Praga Nepomuceno, která jinak běžně kotví v Benátkách. Součástí slavností byla i plavba otužilců a koncert na hladině.

Svatojánské slavnosti ve středu začaly zdobením koní a pokračovaly žehnáním jim i jejich jezdcům na Hradčanském náměstí. O půl šesté začala mše ve svatovítské katedrále a poté se účastníci průvodem vydali ke Karlovu mostu.

Regata odstartovala před sedmou, ve Vltavě ji doprovodili otužilci a seskok parašutistů. Slavnosti pak o půl deváté uzavřel koncert.

Loď Bissona Praga Nepomuceno byla na Vltavě viděna poprvé, kotví totiž v Benátkách. Na její přídi je dřevěná socha Jana Nepomuckého, kterému jsou slavnosti Navalis věnovány. Kromě sochy je na lodi také erb Prahy, lunety s vyobrazením Malé Strany, Karlova mostu a Starého Města či Český lev. 


 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Voda z prasklého vodovodního potrubí zaplavila ulice v pražské LibniSpolečnost

Voda z prasklého vodovodního potrubí zaplavila ulice v pražské Libni

Pražskou Libní nedaleko Palmovky se dnes odpoledne valily ulicemi masy vody. Na křižovatce Zenklovy ulice a náměstí Dr. Václava Holého prasklo vodovodní potrubí, kvůli čemuž na místě zasahovali hasiči a policisté.

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečouSpolečnost

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečou

Čím dál víc Čechů si letos znovu oblíbilo vůni čerstvě upečeného koláče. Prodej pečících surovin na Rohlíku roste podstatně rychleji než zbytek nákupu, nejvíc za tím stojí mouka. Rohlík proto tento týden ukazuje, co se za rostoucím zájmem o pečení skrývá, a přidává i pár tipů, jak z dobrých surovin doma upéct opravdu povedený koláč.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook