Počasí dnes-1 °C, zítra-1 °C
Neděle 5. února 2023  |  Svátek má Dobromila

VIDEO: Opilý muž štval psa na strážníky. Nadával jim a plival na ně

Nepříjemné setkání čekalo na příslušníky městské policie v Krči. Přijeli uklidnit trojici opilců, kteří na ně ale začali křičet, uráželi je a jeden z nich se na ně snažil poštvat svého psa. Teď jejich chování řeší policie.

Hlídka městské policie jela 5. června před jedenáctou večer na zastávku Poliklinika Budějovická zkontrolovat hlášení o trojici mužů, kteří měli rozhazovat odpadky z košů a obtěžovat kolemjdoucí.

Když po nich strážníci chtěli prokázat totožnost, začali na ně dva z opilců křičet a nadávat jim, kříženec německého ovčáka jednoho z nich pak na hlídku štěkal a vrčel. Třetí muž se psa snažil uklidnit a odvedl ho.

„Nejagresivnější z mužů, který byl údajným majitelem psa, si pro něho po chvíli došel a snažil se ho na hlídku poštvat,“ uvedla na Facebooku mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Muž nereagoval na výzvy, aby se uklidnil, a když na jednoho ze strážníků plivnul, zpacifikovali ho a na zemi mu nasadili pouta.

„Během použití donucovacích prostředků byl 38letý muž lehce zraněn na hlavě a ruce, přivolaní záchranáři u něho během ošetření navíc zjistili 2,13 promile v dechu a test na omamné a psychotropní látky skončil pozitivně u obou agresivních mužů,“ doplnila Seifertová.

Případ teď řeší státní policie.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hlavního města Prahy

Štítky městská policie, pes, opilci, nadávky, výtržnictví, zadržení, Krč, Facebook

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.