čtvrtek 21. října 2021 Brigita

Muž s obličejem od krve tvrdil, že spadl na zem. Pak vynadal strážníkům a nakonec jednoho udeřil

V neděli večer byli strážníci městské policie vysláni před restauraci v Nádražní ulici na Andělu, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Strážníci na místě našli dva muže, kteří se sice hádali, ale násilí popírali. Během kontroly jejich totožnosti se však nedaleko rozpoutala další rvačka.

„Když první ze strážníků přiběhl na místo, uviděl dvojici odcházející od dalšího muže, který měl obličej celý od krve. Poté, co hlídce zraněný tvrdil, že upadl obličejem na zem a ošetření odmítal, začal strážníky slovně urážet a ignoroval výzvy k prokázání totožnosti. Nejprve narušoval osobní prostor strážníků, pak jednoho z nich udeřil přes ruku,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Strážníci tedy muže zpacifikovali, přišly na řadu hmaty, chvaty, slzotvorný prostředek a muž skončil v poutech. „Pár, který od muže původně odcházel, uvedl, že je delší dobu obtěžoval a napadal, proto mu dal muž ránu pěstí do obličeje. Po ztotožnění hlídkou Policie ČR byl čtyřicetiletý muž ošetřen záchranáři a jeho přestupkové chování bylo oznámeno místně příslušnému úřadu,“ doplnila mluvčí.

Při zákroku byl jeden ze strážníků zraněn na ruce a jeho zranění si vyžádalo pracovní neschopnost.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky napadení, strážníci, Anděl, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.