sobota 24. července 2021 Kristýna

Opilý falešný policista v Praze. Rád se převléká do uniformy, aby měl zdarma MHD

Pražští strážníci, kteří kontrolovali Václavské náměstí, museli čelit velmi netradiční situaci. Hlídku městské policie oslovil muž částečně oblečený do uniformy Policie ČR s velmi zvláštním dotazem. Muž požádal strážníky o asistenci při zjištění informací o osobě, která měla být podle jeho slov převezena na záchytku. Strážníky upoutal jak nestandardní dotaz, tak i zanedbaný, neúplný stejnokroj a závan alkoholu.

Strážníci požádali muže o předložení služebního průkazu, ale muž si ho prý zapomněl, a tak hlídce alespoň ústně nadiktoval svoje údaje.

„Bylo však nutné ověřit také jeho údajnou příslušnost ke státní policii. Na policejní služebnu dvaapadesátiletý muž strážníky ochotně doprovodil. Službu konající policista strážníkům už jen potvrdil jejich domněnku, a to, že dotyčný u policie nepracuje,“ popsala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Muž se později přiznal, že se čas od času rád převléká do uniformy jak policistů, tak strážníků. Důvod jeho jednání je jednoduchý, chce jezdit zdarma městskou hromadnou dopravou. „Ve svém počínání, ale nevidí žádný problém. Ten však k jeho nelibosti viděli strážníci,“ uvedla mluvčí a dodala, že jeho přestupkovým jednáním se bude zabývat správní orgán.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky falešný policista, alkohol, uniforma, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Johny Rambo

blbec za 1. normalni člověk o tom drži hubu a za 2. se divim že revizoři nechtěji už ukazovat oznak PČR ?

neděle, 18. července 2021, 15:37

Josef Mašek

....a tak je to správné tak to má být a když mu to občas funguje...tak to má tak fungovat

neděle, 18. července 2021, 13:21

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.