neděle 18. dubna 2021 Valérie

Otec vzal děti sprejovat na zeď. Myslel si, že jde o legální plochu, ta byla o kus dál

Kuriózní případ nechtěného vandalství řešili strážníci městské policie, kteří přistihli při činu v Podolské ulici muže se dvěma dětmi. Ty vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Otec si myslel, že jde o legální plochu, ale nebyla to ta správná, ta se totiž nachází o kus dál, a tak případ řeší státní policie.

Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho dvanáctiletý syn zajímá o graffiti a výtvarné umění. „Na webovém portále legálních ploch v Praze 4 se dočetl o zdi v kopci v ulici Podolská, a protože v této ulici zná pouze zeď vedle stadionu, domníval se, že našli tu správnou. Netušil, že legální plochy pro graffiti jsou označeny,“ uvedla mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

Legální zeď se nachází až u domu s číslem popisným 16. Kluci ve věku 10 a 12 let vytvořili na nesprávnou zeď asi 20 pestrobarevných obrazců o velikosti od 20 centimetrů až po metr a půl velké nápisy. K případu, který se stal v sobotu 3. dubna byla přivolána státní policie.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky sprejování, zeď, legální plocha, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vašek

Dobrá výchova,zřejmě volič černé tlupy.

úterý, 6. dubna 2021, 21:56

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.