neděle 18. dubna 2021 Valérie

Muž se ženou ukradli ve veřejné jídelně peněženku, pak ji hodili do koše

Ve středu 31. března krátce po poledni vstoupila dvojice zlodějů do nonstop jídelny v Praze 5. Žena využila situace, kdy zaměstnanci obsluhovali zákazníky, a nepozorovaně pronikla do neuzamčené šatny. Prohledala ji a poté z batohu ukradla peněženku s několika tisícovkami a platební kartou. Muž si od ženy lup následně převzal a poté oba jídelnu ve spěchu opustili.

Když zaměstnanci zjistili, že byli okradeni, ohlásili vše na policii. Přivolaní policisté zajistili kamerové záznamy a předali popis podezřelých hlídkám v terénu. Po zhruba třech hodinách si jedna z hlídek páru všimla na Andělu.

Dvojice pravděpodobně již nepočítala s tím, že by mohla být nalezena, a tak se ani nijak neschovávala. O to více byla překvapena, když je policisté na místě zadrželi. Odcizenou peněženku se však nalézt nepodařilo, dvojice ji vhodila do odpadkového koše, který byl ještě před jejich dopadením vyvezen,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Oba zadržení již byli v minulosti několikrát trestně stíháni a mají bohatou trestní minulost. Nyní jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim hrozí až několik let vězení.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky krimi, peněženka, policie, Anděl

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.