neděle 18. dubna 2021 Valérie

Majitel psa, který pokousal čtyřletého chlapce, se přihlásil na policii. Dítě je v umělém spánku

, aktualizováno 3. dubna 2021, 10:49

Muž, jehož pes na Petříně brutálně napadl čtyřletého chlapce, který byl v místě na procházce se svou matkou, se přihlásil na policejní stanici. Po muži pátrali kriminalisté, teď bude pokračovat prověřování případu. Zraněný chlapec je po operaci v umělém spánku.

Čtyřletý chlapec byl při vědomí s velmi vážnými zraněními v oblasti hlavy a hrudníku převezen do nemocnice s mnohočetnými poraněními. „Chlapec utrpěl velmi vážná poranění. Byl v kritickém stavu, ale při vědomí převezen do motolské nemocnice,“ řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Zraněný chlapec je po operaci v umělém spánku. „Zranění byla života ohrožující, chlapec je po operaci a v současné době je v umělém spánku,“ pověděl mluvčí policie Jan Rybanský a dodal, že vzhledem k tomu, že se v pátek večer majitel psa přihlásil na policejní služebnu, bude prověřování případu pokračovat.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a zatím nebyl nikdo obviněn,“ uvedl Rybanský. Doplnil, že nadále probíhají standardní úkony tohoto řízení, jako jsou výslechy svědků, policisté také čekají na výsledky znaleckých zkoumání.

Podle posledních informací muž nebyl majitelem psa a pouze ho venčil, jeho jednání si nedokáže vysvětlit a celé události lituje.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Ivo Spisar

Štítky pes, dítě, napadení, policie, Petřín, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Irena Cichá

Takže majitel psa nebyl majitelem... Nemáte nové podrobnosti k případu? Zajímá mě hlavně zdravotní stav chlapečka.

čtvrtek, 8. dubna 2021, 13:10

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.