čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Zastřelil se, protože jeho žena zemřela na covid, píše se na internetu. Není to pravda, říká policie

V souvislosti se sebevraždou padesátiletého muže před budovou Ministerstva zdravotnictví na Palackého náměstí v Praze se prostřednictvím sociálních sítí a médií šíří dezinformace týkající se motivu jeho jednání. Policie se ohradila vůči tvrzení, že by se muž zastřelil kvůli tomu, že by lékaři odmítli dát jeho ženě lék ivermektin.

Mrtvola muže ležela ve čtvrtek večer přímo u vchodových dveří do úřadu. Redaktor agentury Aktu.cz uvedl, že muž měl poranění na hlavě a vedle něj byla nalezena střelná zbraň. Policie tehdy nevyloučila sebevraždu.

Spekulace se objevila na sociálních sítích a informovala o tom, že se muž zabil proto, že jeho manželka zemřela na covid-19 kvůli nepodanému ivermektinu. Policie toto tvrzení vyvrátila. „Důrazně se ohrazujeme proti šíření nepravdivé informace, že muž spáchal sebevraždu z důvodu úmrtí jeho manželky na nemoc covid-19, které i přes jeho snahu nebyl podán lék invermektin,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Muž nezanechal žádný dopis na rozloučenou, motiv mužova jednání tedy zůstává nejasný.

U ministerstva zdravotnictví byl nalezen mrtvý muž se zbraní. Policie nevyloučila sebevraždu

Dnes večer byl před budovou ministerstva zdravotnictví nalezen mrtvý muž. V jeho blízkosti policisté našli zbraň. Nález muže bez známek života na Palackého náměstí potvrdila policejní mluvčí Eva Kropáčková a doplnila, že policie zjišťuje...

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Štítky policie, sebevražda, ministerstvo, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.