neděle 24. ledna 2021 Milena

VIDEO: Policisté zastavili během dvou dnů dvě auta plná drog. Našli i pistoli

Během dvou dnů zastavila stejná hlídka pražských policistů dvě auta, ve kterých se nacházely drogy. V prvním případě policie objevila 12 gramů kokainu a 100 tablet zakázaných steroidů. O den později policisté zastavili auto, ve kterém nalezli více než padesát tisíc korun, plynovou pistoli s poplašným nábojem a větší množství pervitinu.

Pátek třináctého

První případ se stal v pátek 13. listopadu, kdy policisté zastavili Škodu Octavia. Řidič měl značně rozšířené zorničky a byl nervózní, proto u něj provedli test na drogy, který byl pozitivní na kokain. Řidič u sebe měl přes 12 gramů této látky. Spolujezdec na tom nebyl o nic lépe, při kontrole se před policisty snažil skrýt svou příruční tašku. Měl proto pádný důvod, ukrýval v ní několik ampulí a přes sto tablet zakázaných steroidů.

„Osmadvacetiletý řidič je v současné chvíli podezřelý, že spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. O rok mladší spolujezdec je podezřelý ze spáchání trestného činu výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

O den později podobný zásah na Žižkově

Druhý případ se stal v sobotu na Žižkově. Za volantem auta seděl muž, se kterým se policisté setkali v minulosti v souvislosti s drogovou problematikou. Řidič byl pod vlivem pervitinu a policistům řekl, že se nediví, že test byl pozitivní, protože pervitiny inhaloval naposledy ráno. V autě policie našla přes padesát tisíc korun, plynovou pistoli s poplašným nábojem a větší množství pervitinu.

Na místo si na pomoc přivolali i služebního psa vycvičeného na vyhledávání drog. „Osmatřicetiletý řidič byl převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ doplnila mluvčí.

Ohodnoť článek

Foto PČR

Štítky drogy, auta, peníze, zbraň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.