neděle 29. listopadu 2020 Zina

Dva útočníci v Praze zbili a okradli muže. Ten skončil s vážným zraněním v nemocnici

V Praze 12 byl v pátek 16. října po sedmé hodině večer přepaden a vážně zraněn osmatřicetiletý muž. Strážníci ho díky oznámení na linku 156 našli a po poskytnutí první pomoci přivolali záchranáře, kteří zraněného muže odvezli do nemocnice.

Žena zavolala v pátek 16. října večer hlídku městské policie do Vojtovy ulice v Praze 12, kde volal muž o pomoc a šel do parku směrem k zastávce MHD Tylova čtvrť. Jedna z hlídek si nakonec všimla muže, který odpovídal popisu, u křižovatky ulic U Studny a Povodňová. Muž strážníkům s pláčem sdělil, že ho dva muži napadli pěstmi a kopanci a ukradli mu mobilní telefon.

Napadený muž měl krvácivé zranění na hlavě a stěžoval si na bolesti v oblasti břicha a ledvin. „Hlídka proto přivolala záchrannou službu a státní policii. Zdravotní stav osmatřicetiletého muže se náhle začal zhoršovat, bolesti se zvyšovaly a upadal do bezvědomí. Strážníci ho uložili do stabilizované polohy, proti prochladnutí ho přikryli termofólií a až do příjezdu záchranářů s ním neustále komunikovali a hlídali jeho vitální funkce,“ popsala mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

S podezřením na vážná vnitřní zranění byl muž po akutním ošetření převezen do nemocnice a případ šetří policisté.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky přepadení, zranění, policie, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.