neděle 16. května 2021 Přemysl

Nezákonným prodejem léků vydělali přes milion. I tak pobírali dávky

Kriminalisté v úterý zadrželi na Pardubicku manželský pár, který přes internet nelegálně prodával léky s obsahem psychotropních látek. Kromě toho, že činností vydělávali několik desítek tisíc měsíčně, pobírali k tomu i sociální dávky.

Pražští kriminalisté zadrželi manželský pár, který se živil nelegálním prodejem léků na předpis. Neurol, Xanax, Diazepam a další manželé prodávali na webových stránkách. Léky obstarávali přes recepty od svých lékařů a známých.

„Léčiva manželé prodávali několikanásobně dráž, než nakupovali. Doručovali ho buď osobně na Pardubicku, nebo posílali poštou zájemcům po celé České republice,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský. Léky manželé prodávali několik let, a dokonce si založili pro tento účel i bankovní účet na jméno jejich známého.

Manželé však už trestně stíháni byli. V roce 2017 vedli internetový obchod s léčivy. Po zaplacení však léčiva neodeslali a s poškozenými nekomunikovali. V případě odsouzení hrozí třiceti sedmi letému muži a čtyřicetileté ženě až 10 let vězení.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR

Štítky Pardubice, Praha, krimi, Policie ČR, léky, obchod, dávky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.