sobota 11. července 2020 Olga

Zloděj ukradl plato řetízků. Po pár minutách skončil v rukou strážníků

Bílé triko a džíny. Tak zněl krátký popis muže, který ze zlatnictví v Plzeňské ulici na Praze 5 ukradl v pátek plato zlatých řetízků. Strohý popis i tak stačil k jeho dopadení. V rukou městských strážníků skončil během několika minut.

„Pachatelem měl být muž v bílém triku a džínách, který běžel do parku Sacre Coeur. Strážníci se strategicky rozdělili a začali ho pronásledovat. Muž přebíhal z parku do okolních ulic a zpět. Následně ho jeden ze strážníků zahlédl v zarostlém křoví,“ popsala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Na výzvu, aby zastavil, nereagoval, běžel dál, pak ztratil rovnováhu a začal padat ze zděného opevnění svahu do Strahovského tunelu. „Padajícího muže se strážníkovi podařilo zachytit a jeho nohu, která uvízla v ocelovém lanku, mu uvolnil. Ani to ho ale nezastavilo a znovu se rozeběhl,“ dodala Seifertová.

Strážník proto musel použít donucovací prostředky, aby ho mohl spoutat. Hlídka u sedmatřicetiletého muže našla čtyři zlaté řetízky s visačkami, další údajně ztratil při útěku. Případem se teď zabývá policie.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky Praha, zloděj, zlatnictví, městská policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.