So 15. 8. 2026Hana
Krimi

Mladík prodělal hypoglykemické kóma za volantem auta. Včasný zásah policistů mu zachránil život

Michael Daněk2 minuty čtení30. 5. 2020, 12:00
Mladík prodělal hypoglykemické kóma za volantem auta. V časný zásah policistů mu zachránil život.
Mladík prodělal hypoglykemické kóma za volantem auta. V časný zásah policistů mu zachránil život. · Foto: Policie ČR

Včasný zásah policistů zachránil ve středu odpoledne život muži, který za volantem prodělal hypoglykemické kóma. Hlídka během krátké chvíle rozpoznala, že se nejedná o opilého mladíka, ale o člověka bojujícího o život. Proto u auta, ve kterém seděl, rozbili okénko a muži poskytli první pomoc.

K události došlo na křižovatce ulic Římská a Anny Letenské. Na může upozornili strážníci městské policie, kterým přišlo podezřelé auto stojící na přechodu pro chodce. Řidič sedící uvnitř na jejich podněty jinak nereagoval.

„Vypadalo to, že je s největší pravděpodobností pod vlivem alkoholu nebo drog. Policisté z hlídkové služby si všimli, že muž je i silně zpocený, skoro se nehýbe a vůbec není schopen komunikace. Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření, že je mladý muž v ohrožení života, rozbili policisté pomocí teleskopického obušku okno na straně spolujezdce a chtěli mladíka vytáhnout z vozidla,“ popsala první momenty po příjezdu policistů jejich mluvčí Hana Křížová.

Mladík se však začal bránit a nebylo možné ho „po dobrém“ z vozidla vyndat. Proto museli použít donucovací prostředky a za pomoci hmatů ho z vozidla vyprostit. Při tom si však všimli, že má na zadní straně kalhot připnutou inzulínovou pumpu a kanylu, která mu vedla do pravé nohavice.

„Z muže byl cítit i velmi silný zápach acetonu, takže policistům během chviličky došlo, že před sebou rozhodně nemají zdrogovaného nebo opilého řidiče,“ doplila Křížová.

Zatímco policisté se snažili muži pomoci, záchranná služba už byla na cestě. Mladíkovi byl podán nitrožilní roztok pro diabetiky, který ho během chvilky probral.

„Policistům poté uvedl, že od zhruba třinácti hodin si nic nepamatuje a doufá, že nikoho nenaboural nebo nezpůsobil škodu. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní. Stejně tak byl negativní i test na přítomnost drog,“ uzavřela mluvčí policie.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Voda z prasklého vodovodního potrubí zaplavila ulice v pražské LibniSpolečnost

Voda z prasklého vodovodního potrubí zaplavila ulice v pražské Libni

Pražskou Libní nedaleko Palmovky se dnes odpoledne valily ulicemi masy vody. Na křižovatce Zenklovy ulice a náměstí Dr. Václava Holého prasklo vodovodní potrubí, kvůli čemuž na místě zasahovali hasiči a policisté.

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečouSpolečnost

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečou

Čím dál víc Čechů si letos znovu oblíbilo vůni čerstvě upečeného koláče. Prodej pečících surovin na Rohlíku roste podstatně rychleji než zbytek nákupu, nejvíc za tím stojí mouka. Rohlík proto tento týden ukazuje, co se za rostoucím zájmem o pečení skrývá, a přidává i pár tipů, jak z dobrých surovin doma upéct opravdu povedený koláč.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook