Falešní bankéři zkouší nové praktiky, kromě peněz chtějí i nahé fotky

Autoři | Foto Pixabay.com

Podvodníkům, kteří se vydávají za policisty a bankéře, už nestačí stovky tisíc, chtějí také nahé fotografie. Ty si od žen vyžádali s tím, že potřebují důkaz, že se jim nic nestalo.

Pražští policisté při vyšetřování finančních podvodů došli k zajímavému zjištění. Falešní bankéři a policisté si po úspěšném okradení svých obětí ještě vyžádali jejich nahé snímky.

„Například jedna poškozená nejprve přišla o 625 tisíc korun podle již notoricky známého scénáře s falešným bankéřem České národní banky a policistou. Nechala se přesvědčit, že si na její plnou moc chce někdo vzít v bance úvěr. Proto musí rychle vybrat všechny peníze, vzít si ještě maximální možnou půjčku a peníze předat cizímu muži na ulici, aby je zachránila,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Muž ji pak po telefonu ještě přesvědčil, aby se hned na toaletě vyfotila zepředu i zezadu. Doma se pak ještě měla vyfotit úplně nahá, aby si prý ověřil, že se jí nic nestalo. Žena poslechla a fotky mu poslala.

To udělaly i další dvě ženy. „Další poškozená přišla stejným způsobem dokonce o 1,7 milionu korun, které na dvakrát předala cizím mužům na ulici. Jednou to bylo u obchodního centra v Letňanech, podruhé v centru Prahy v ulici Na Poříčí. Pět minut poté, co peníze předala, jí přišla zpráva, že až bude doma, musí proběhnout fyzická kontrola, zda ji někdo nenapadl. Když přijela domů, podle pokynů se svlékla donaha, vyfotila se zepředu i zezadu a snímky poslala pachateli,“ uvedl Daněk.

Třetí žena pak peníze osobně nepředávala, poslala je na účet. Bylo to 950 tisíc korun. Stejně jako ostatní se nafotila a snímky odeslala.

„Ukazuje to na fakt, že oběti jsou pod tak silným vlivem pachatelů, že dělají i věci, které jsou jen těžko pochopitelné,“ konstatoval Daněk.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky policie, podvod, fotky, bankéř, peníze

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.