Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Policie navrhla obžalovat muže, který šroubovákem ničil pneumatiky ukrajinských aut

Policisté navrhli obžalovat muže, který loni zničil vrtákem pneumatiky u dvou desítek ukrajinských aut zaparkovaných v Praze 8 a 9. Muž, který se k činu přiznal, způsobil podle kriminalistů škodu víc než 100 tisíc korun. Za poškození cizí věci spáchané kvůli národnostní příslušnosti mu hrozí až tři roky vězení. Na svém webu to dnes uvedla Česká televize, které to řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muž zničil vrtákem 35 pneumatik u dvaceti aut

Policisté muže zadrželi těsně po jednom z činů loni v září. „Kriminalisté z odboru extremismu a terorismu pražské policie ukončili vyšetřování případu a na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 8 podali návrh na podání obžaloby," uvedl Jan Daněk.

Muž podle policie od poloviny loňského dubna do začátku září zničil vrtákem 35 pneumatik u dvou desítek aut s ukrajinskými poznávacími značkami. Pneumatiky poškozoval z boční části, aby je nebylo možné opravit, řekl Daněk už dřív.

Muž z Prahy provrtával pneumatiky u aut s ukrajinskými značkami

Pražští policisté dopadli padesátiletého muže z Prahy, který od poloviny dubna do září tohoto roku zničil provrtáním 35 pneumatik u zaparkovaných aut s ukrajinskými registračními značkami. Muži teď hrozí až tři roky ve vězení.

Po skončení včerejší demonstrace Česko proti bídě, která probíhala na Václavském náměstí, se část demonstrujících přesunula k budově Národního muzea. Jejich cílem bylo sundat ukrajinskou vlajku z budovy, v čemž jim zabránila policie. Ještě před...

Policie řeší další podobné incidenty

Policie se zabývá také dalšími podobnými případy. V Plzni někdo na konci března zapálil tři auta s ukrajinskou poznávací značkou, v Praze pak po březnové protivládní demonstraci muž udeřil do auta s ukrajinskou poznávací značkou, jehož řidič zastavil na přechodu pod Národním muzeem. Tento případ policisté stále prověřují, obvinění dosud nepadlo.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky auta, šroubovák, Ukrajina, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.