Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Škoda způsobená pražskou advokátkou přesáhla podle policie 120 milionů

Zjištěná škoda, kterou podle vyšetřovatelů způsobila pražská advokátka zpronevěrou peněz z úschovy, už přesáhla 120 milionů korun. Policie nyní eviduje 19 poškozených klientů. O obvinění advokátky a její koncipientky informovali kriminalisté v září, tehdy škodu vyčíslili na 50 milionů korun a zasažených klientů bylo 11.

Stíhání se podle toho, co již dříve zveřejnila Česká advokátní komora, týká advokátky Hany Sukové a koncipientky Pavly Marešové. Suková má od 13. září pozastavený výkon advokacie, což znamená, že dočasně nemůže poskytovat právní služby.

Podle policie advokátka a koncipientka společně neoprávněně nakládaly se svěřenými finančními prostředky od letošního července do září. Ženy takto údajně například zpronevěřily osm milionů, které jim dal do advokátní úschovy kupec nemovitosti v Hodkovičkách. Peníze měly předat prodávajícímu po převodu v katastru nemovitostí. To se ale nestalo.

Advokátka měla zpronevěřit peníze klientů. Za tři měsíce si přišla na padesát milionů

Pražští kriminalisté řeší případ advokátky a její koncipientky, které podle obvinění zpronevěřily skoro padesát milionů korun svých klientů. Peníze měly mít v úschově a poté předat, to ale nikdy neudělaly. Hrozí jim až deset let odnětí svobody.

Za zpronevěru hrozí oběma ženám až desetileté vězení. O klienty Sukové se nyní z pověření advokátní komory stará dvojice advokátů z kanceláře KGS legal, kteří takto převzali přes 400 otevřených případů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky advokátka, zpronevěra, klienti, koncipientka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.