středa 7. prosince 2022 Ambrož

Muž hrozil bombou na fakultě Univerzity Karlovy. Budovu evakuovali, podezřelý je v nemocnici

, aktualizováno 24. listopadu 2022, 15:03

Policie dnes ráno evakuovala budovu Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze 6 kvůli nahlášené bombě. Pyrotechnici ale naštěstí žádné výbušné zařízení nenašli, muže podezřelého z vyhrožování zadrželi a odvezli do nemocnice.

O zásahu informovali policisté na Twitteru po dvanácté hodině, podle Facebooku fakulty ale byla ale budova evakuována dvacet minut po desáté hodině.

„Zasahujeme u případu oznámení o uložení bomby na vysoké škole v ulici José Martího v Praze 6. Škola byla evakuována, na místo míří pyrotechnik a podezřelého muže jsme zajistili,“ píše se na Twitteru policie. K budově se na pomoc dostavili i hasiči.

Škola na fakultě zrušila veškerou dnešní výuku.

Krátce před jednou hodinou odpoledne pak policisté oznámili další kroky. „Prohlídka školy byla negativní a nyní bude probíhat prohlídka jednoho podezřelého vozidla. V souvislosti s tím bude na 15 minut omezen provoz na Evropské ulici. Podezřelý byl kvůli psychickému stavu odvezen za naší asistence do nemocnice,“ uvedla policie.

Provoz na Evropské byl obnoven dvacet minut před třetí hodinou. Policisté na Twitteru uvedli, že bombu nenašli ani v autě.

Ohodnoť článek

Foto FTVS UK

Štítky policie, výhružka, bomba, evakuace, Fakulta tělesné výchovy a sportu, Univerzita Karlova

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.