Počasí dnes4 °C, zítra5 °C
Úterý 31. ledna 2023  |  Svátek má Marika

Muž chtěl na internetu koupit jezevčíka, přišel o sto tisíc

Kriminalisté varují před podvodníky, kteří na internetu nabízí k prodeji zvířat a z lidí pak tahají peníze. Naletěl jim i muž z Prahy, který v domnění, že platí za převoz jezevčíka z Itálie, na konto do zahraničí poslal přes sto tisíc korun.

Zájemce si inzerát našel na internetového portálu pro chovatele a s prodávajícím si přes email psal bez problémů a vše vypadalo důvěryhodně. Chovatel se dokonce zajímal o to, aby pes šel do dobrého domova a k hodným lidem.

„V dalším emailu muž uvedl, že má chov v Itálii a pes mu bude doručen letecky na pražské letiště, kde si ho musí vyzvednout. Peníze za prodej zvířete měl dle dohody zaplatit až při převzetí psa na letišti, s čímž souhlasil,“ uvedla na webu policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Pak ale kupujícího kontaktovala přepravní společnosti a chtěla zaplatit vratnou zálohu za klimatizovaný přepravní box, pak zase proplatit očkování, krmení psa a další zálohy na pojištění přepravy. Peníze muž posílal na účet do zahraničí. Když už mu došla trpělivost a další platby poslat odmítl, přestala dopravní společnost i prodávající komunikovat.

„Kupující bohužel až po odeslání všech peněz zjistil, že se stal terčem podvodu. Na základě provedeného šetření policisté zjistili, že peníze odešly na blíže nezjištěný účet v Kamerunu, stejně tak jako v mnoha jiných podvodech páchaných na internetu,“ popsala Kropáčová.

Celkem kupující přišel o víc než sto tisíc korun. Pokud podvodníky dopadnout a odsoudí, mohou do vězení až na dva roky.


 

Ohodnoť článek

Foto Pixabay.com

Štítky policie, podvod, Internet, pes, inzerát, chovatel, peníze, Itálie, Praha, Kamerun

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.