Počasí dnes4 °C, zítra5 °C
Úterý 31. ledna 2023  |  Svátek má Marika

Do vodní nádrže někdo vyhodil sud s motorovým olejem. Zasahovali hasiči

Pražští strážníci vyjížděli na základě oznámení k vodní nádrži Chvalka v Horních Počernicích. Oznamovatel strážníkům pověděl, že na vodní hladině je olejová skvrna. Když strážníci na místo přijeli, zjistili, že do retenční nádrže s vodou vyhodil neznámý pachatel sud plný kapaliny připomínající motorový olej. Případ si převzala státní policie.

Pražští strážníci městské policie a hasiči vyjížděli v pátek 28. října ve dvě hodiny odpoledne k vodní nádrži Chvalka v Horních Počernicích.

„Do retenční nádrže s vodou vyhodil neznámý pachatel sud plný kapaliny připomínající motorový olej. Strážníci se na základě oznámení dostali na místo až ve chvíli, kdy uniklá kapalina již pokrývala nemalou část vodní hladiny,“ uvedla na facebookovém profilu pražských strážníků jejich mluvčí Irena Seifertová.

Městští policisté k nádrži přivolali hasiče, kteří nainstalovali nornou stěnu. „Na místo bylo dovezeno několik sorpčních hadů a sorbent na zasypání zasažené plochy a rozloze šest krát čtyři metry,“ popsal naší redakci mluvčí pražských hasičů Daniel Fík.

„Hlídky městské policie budou provádět pravidelné kontroly norné stěny a se stejnou pravidelností budou kroutit hlavou nad počinem neznámé osoby,“ uzavřela Seifertová a doplnila, že případ si převzala státní policie.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky voda, nádrž, sud, olej, Praha, motorový olej, vodní nádrž, Horní Počernice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.