středa 30. listopadu 2022 Ondřej

VIDEO: Policista rozmluvil muži skok z Nuselského mostu

Pražští policisté zachránili život muži, který chtěl spáchat sebevraždu skokem z Nuselského mostu. Jeden z nich si začal se zoufalým mužem povídat, přemluvil ho, aby si s ním dal cigaretu, a nakonec ho předal záchranářům.

Muže lezoucího přes plot mostu nahlásila policistům oznamovatelka v úterý 27. září hodinu před půlnocí. Na místo zamířily hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady a za zábradlím skutečně objevily muže, jak hledí do údolí.

„Pokus navázat komunikaci se jim několik dlouhých minut nepodařilo, neboť muž jen mlčky stál, hleděl dolů a bylo také evidentní, že mu docházejí síly. K řeči ho přivedl až jeden ze zasahujících policistů, který si všiml odloženého mobilního telefonu s občanským průkazem,“ uvedl na policejním webu mluvčí Richard Hrdina.

Oslovil jednačtyřicetiletého muže jménem a ten se konečně rozpovídal o své tíživé životní situaci, kterou plánoval řešit sebevraždou.

„To policista samozřejmě dopustit nechtěl, a proto s mužem dále komunikoval a také mu nabídl cigaretu s tím, že by si ji spolu mohli společně zapálit, až přeleze zpět na chodník,“ popsal Hrdina.

Muž souhlasil, přelezl zábradlí, dal si cigaretu a pak si ho do péče převzali záchranáři.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky policie, Nuselský most, sebevražda, záchranáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.