neděle 20. září 2020 Oleg

Poprvé přes tisíc. Padl další rekord v počtu nakažených, v Praze začínají platit nová opatření

Během úterý přibylo v České republice 1164 lidí nakažených koronavirem. Maximem bylo dosud pátečních 796 případů. V úterý se počet poprvé od začátku pandemie přehoupl přes tisíc osob. Nejvyšší je také počet aktuálně nemocných, kterých je 9272. Jen v Praze během úterý přibylo 220 nových případů.

U většiny nakažených má nemoc mírný průběh, často i bez příznaků. 234 lidí, kteří mají covid, je hospitalizováno. Ve vážném stavu je 62 pacientů. Dnes došlo k rozšíření povinnosti nosit roušky na pražské obchody a začaly platit povinné zavírací hodiny v pražských nočních podnicích. Bary a restaurace budou muset být zavřené mezi půlnocí a šestou ráno.

V Praze je rekordní počet nakažených a stoupá zájem o testování. Nejspíš přijdou nová opatření

Prahu nejspíš čekají další opatření proti šíření koronaviru. Den před rozšířením povinnosti nosit roušky na pražské obchody a před začátkem povinné zavírací hodiny v pražských nočních podnicích oznámila hygienička Zdeňka Jágrová, že denní...

Nejhorší situace s výskytem koronaviru je podle epidemiologů v Praze, jako jediná je na mapě okresů podle rizika nákazy v oranžovém stupni. Podle ministerstva zdravotnictví začal v hlavním městě komunitní přenos, ode dneška se tam tak opatření proti šíření koronaviru zpřísňují.

Praha a okres Plzeň-jih mají přes 88 nakažených na 100 000 obyvatel. Ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni Přemysl Tomašuk kvůli zvýšenému výskytu nemoci covid-19 vyhlásil v úterý v Nové Vsi na Plzeňsku mimořádná opatření. Lidé tam ode dneška musí povinně nosit na veřejných prostranstvích roušky či respirátory, musejí dodržovat odstupy, nesmějí se shromažďovat. Pro veřejnost se zavřela restaurace a obecní úřad, nesmějí se pořádat kulturní, společenské a sportovní akce ani soukromé oslavy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto vfn.cz

Štítky koronavirus, nakažení, pacienti, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.