středa 15. července 2020 Jindřich

Primátor Zdeněk Hřib má negativní druhý test na koronavirus. Karanténu má do zítřka

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) má negativní i druhý test na onemocnění novým koronavirem Covid-19. Nařízená karanténa, kterou tráví v odloučení od své rodiny, aby vyloučil v případě onemocnění přenos na manželku a tři děti, mu končí zítra. Následně se může vrátit do úřadu na hlavním magistrátu.

Primátor skončil v karanténě poté, co se potvrdilo onemocnění koronavirem u jeho náměstka Petra Hlubučka (STAN). Do karantény tak putovalo společně s primátorem dalších zhruba padesát osob. Nákaza se naštěstí na hlavním magistrátu nerozšířila.

„Další test na koronavirus negativní. Těším se, až mě v úterý propustí z karantény. Dnešní rada bude ještě online, čtvrteční zastupitelstvo už prezenčně. Ale navrhnu, aby mohlo probíhat částečně online. Budeme řešit třeba sportovní granty nebo podporu legalizace prostituce,“ napsal dnes Zdeněk Hřib. První negativní test absolvoval už 18. června.

Náměstek primátora Hlubuček je nakažen novým koronavirem

Náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN) je pozitivní na nemoc covid-19. Šestačtyřicetiletý politik informaci potvrdil na svém twitterovém účtu. V tento moment je izolován a testování na nový typ koronaviru čeká také všechny, kteří se s...

Náměstek Petr Hlubuček (STAN) si příznaků nemoci u sebe všiml 16. června. „V průběhu dne jsem se přestal cítit dobře, večer jsem si pak naměřil teplotu 37,8 Celsia. Protože jsem se chtěl zachovat správně, zůstal jsem dnes doma a nechal se testovat. Mé obavy se naplnily, před malou chvílí mi byl potvrzen pozitivní test na covid-19,“ napsal na svůj twitterový účet.

V uplynulých měsících bylo na pražském magistrátu nakaženo několik úředníků. Od poloviny března byl na čas kvůli koronaviru uzavřen odbor evidence majetku. Nákaza se na odboru prokázala u dvou zaměstnanců a asi padesátka lidí byla v karanténě. Kromě odboru evidence majetku se nákaza objevila také na odboru územního rozvoje.

Foto praha.eu

Štítky ČR, správa, koronavirus, sněmovna, Hřib, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.