neděle 16. května 2021 Přemysl

FOTO: Ve Stromovce byly obnoveny záhony. Je na nich přes 13 tisíc letniček

Před Šlechtovou restaurací byl v rámci celkové rekonstrukce bývalého rybníka ve Stromovce opraven takzvaný parter s květinovými záhony. Obnoveny byly záhony i intenzivně udržovaný trávník, v místě vznikl nový automatický závlahový systém, proběhla rekonstrukce zpevněných mlatových a asfaltových ploch a přibylo nové odvodnění. Na parteru přibyl také nový mobiliář a veřejné osvětlení.

Celkem bylo do květinových záhonů na parteru vysázeno 13 506 letniček a 30 růží na kmínku. Letos na podzim pak letničky nahradí výsadba 8 664 cibulovin a 11 633 dvouletek. Investorem a zadavatelem projektové dokumentace je Odbor ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy, celá investice je ve výši 25,1 milionů korun.

„Oválný květinový záhon před průčelím Šlechtovy restaurace je navržen dle historické podoby záhonu z období první republiky. Jedná se o záhon kobercového typu s výsadbou letniček do podoby ornamentu, vycházejícího z historické předlohy. Květinové záhony západně od bývalého alpina jsou navrženy dle soudobých trendů. Jedná se o smíšené výsadby letniček,“ uvedl náměstek primátora a radní pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Ohodnoť článek

Foto MHMP

Štítky Stromovka, záhony, obnova, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.