Stavební povolení na stavbu metra D chce mít pražský dopravní podnik spolu s městem ještě letos

Praha spolu s dopravním podnikem chtějí letos získat povolení na stavbu metra D. To by mělo vést z Pankráce do Písnice. V létě by měl skončit geologický průzkum a letos by také měly být dokončeny další zkušební vrty. Není však jasné, kdy stavba metra začne. Podle DPP by to mohlo být letos na jaře a první úsek by mohl být zprovozněn v druhé polovině roku 2028, kdy metro D propojí Pankrác a Písnici.
Geologický průzkum pokračuje
Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra stavební řízení nyní pokračuje. „Doufáme, že v letošním roce získáme stavební povolení. Bude také dokončen geologický průzkum a vysoutěžen zhotovitel,“ dodal Scheinherr.
Loni v létě pražský dopravní podnik dokončil geologický průzkum dvou ze čtyř míst. V těchto místech jsou pak ještě prováděny další průzkumné geologické vrty, které také budou součástí budoucích prostor metra. Na zbylých dvou pak výzkum potrvá do léta letošního roku.
Stavba metra D měla začít už v září
Stavba linky D měla původně začít už loni v září. Kvůli koronaviru se však prodloužilo například stavební řízení či lhůty pro výběrová řízení.
V první fázi výstavby vznikne metro mezi Pankrácí a Novými Dvory. Poté by mělo metro pokračovat do Depa Písnice. V budoucnu má být postaven úsek z Pankráce na náměstí Míru. Kam povede případně metro z náměstí Míru, zatím nebylo rozhodnuto. Jednou z variant bylo náměstí Republiky, podle druhé by měla trasa zamířit na Žižkov a dále do Vysočan.










Diskuze
1Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.
Komentování je jen pro přihlášené