středa 30. listopadu 2022 Ondřej

V Dolních Počernicích postaví domov pro téměř stovku seniorů

Hlavní město pohnulo s odkládaným projektem na stavbu domova pro seniory v Dolních Počernicích a rozhodlo o výběru dodavatele projektové dokumentace. Cena veřejné zakázky by neměla překročit částku pět a půl milionu korun. V domově budou lůžka pro 96 lidí, součástí jsou správní budova a dvě obytná křídla.

„Jedná se o další z projektů, které již měly dávno stát a sloužit Pražanům. Původní záměr pochází z roku 2011, územní rozhodnutí bylo vydáno v roce 2013 a původní termín dokončení byl rok 2014. V roce 2016 ale tehdejší vedení města projekt zcela odložilo. Nechali jsme původní projekt z roku 2011 zrevidovat, abychom měli jistotu, že za stovky milionů postavíme objekt odpovídající nárokům 21. století,“ uvedla v tiskové zprávě Milena Johnová (Praha sobě), radní pro sociální politiku a zdravotnictví. Radní v tendru rozhodli, že dokumentaci připraví firma Bomart.

V objektu by kromě těch z Dolních Počernic měli žít i lidé z Kyjí, Běchovic a případně Štěrbohol. Původní projekt bude doplněn o otevřenou plochu před vstupem, kde by mohly být prvky pro děti příchozích návštěv. Plánují také zpřístupnit jídelnu pro sousedy a nechat tak obyvatele ve větším kontaktu s veřejností.

Hlavní město také nechává rekonstruovat starší rezidenční zařízení Bohnicích a Malešicích a podporuje projekty městských částí. Nová lůžka přibyla v Praze 11 a 15, ve fázi realizace jsou projekty v Praze 3 a 14.

Podle Johnové mezi zpožděné realizace patří také trojdomí Šolínova v Dejvicích a nový pavilon v domovech v Krči a v Dobřichovicích.

Ohodnoť článek

Foto Pixabay.com

Štítky senioři, domov, projekt, magistrát, Dolní Počernice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.