Hasiči zachránili děti z rozpáleného auta, matka si odběhla nakoupit

, aktualizováno před 5 hodinami

Autoři | Foto Hasiči Prahaha

I přes všechny rady a doporučení museli pražští hasiči vyjet k případu, kdy v autě na slunci zůstaly dvě děti. Protože byl vůz zamčený, rozbili přední okno a děti dostali ven.

Dva nezletilí byli v zamčeném autě na slunci v ulici U Děkanky. Na pomoc jim vyjeli hasiči ze stanice Sokolská, rozbili boční okno a dostali je ven. Pak už si děti převzali záchranáři.

„Záchranáři oba mladé pacienty na místě vyšetřili a podali jim tekutiny. Vyšetření naštěstí neodhalilo žádné zdravotní komplikace, proto mohli být následně předáni do péče rodičů,“ sdělili záchranáři na síti X.

Jak sdělil ČTK mluvčí pražských hasičů Jan Daněk, jednalo se o děti ve věku dva a čtyři roky. Matka je nechala v autě, protože spaly, a odběhla si nakoupit.

„Upozorňujeme, že takto vysoké teploty mohou teplotu v autě zvýšit během chvíle o desítky stupňů. To může být velice nebezpečné jak pro dospělé osoby, tak i pro děti nebo domácí mazlíčky,“ varovali hasiči.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky hasiči, horko, počasí, záchranáři, auto, děti

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.