pondělí 4. července 2022 Prokop

Eva Hradilová

Eva Hradilová » Články

Pražská zoo přivítá dvě nové gorily. Jednou z nich bude i jediná dcera slavné Moji

Do zoo v Troji se přestěhují dvě nové gorily, samec Kisumu a samice Duni, dcera Moji a vnučka Richarda. Oba budou žít v nové pavilonu, který otevřou 28. září. Od nových obyvatel si chovatelé v budoucnu slibují další mláďata.

Na Vinohradech stáčeli med ze střešních úlů. Obliba včelaření v hlavním městě stále roste

Na střeše budovy Státní veterinární správy ve Slezské už čtyři roky stojí pět úlů, ze kterých každoročně vybírají plástve a stáčejí med. Letos počítají s největší „úrodou“, medu bude asi 80 kilo. Celkem už v Praze včelaří před 800 lidí.

VIDEO: Prahou prošel průvod proti zákazu potratů. Demonstrovalo se i před americkou ambasádou

Z náměstí Jana Palacha k americké ambasádě šly dnes odpoledne stovky lidí protestovat proti zákazu potratů ve Spojených státech. Za dohledu policie nesli demonstranti vlastnoručně vyrobené cedule s hesly a skandovali.

VIDEO: Muž se vloupával do domů a sledoval spící lidi. Pozoroval i devítiletou holčičku

Pražští policisté pátrají po muži, který se v noci nebo časně ráno násilím dostával do rodinných domů a ve tmě sledoval jejich spící obyvatele. Kromě toho ještě ukradl nějakou maličkost nebo peníze. Za jeho podivné chování mu hrozí až tři roky...

V Praze se utopilo dítě v bazénu. Na místě zasahovaly dva vrtulníky

V obci Louňovice v okrese Praha-východ dnes před polednem v bazénu utonulo dítě. Na místo letěl záchranářský i policejní vrtulník, dítě se ale zachránit nepodařilo.

(NE)OBYČEJNÍ: Bára vyrazila sama do Nepálu. Nikdy jsem si nesáhla na takové dno, říká po dvou výpravách

Barbora Nemravová se narodila, vyrostla a žije v Praze, a v životě byla jen na týdenním čundru. Pak se ale rozhodla, že chce vidět ty nejvyšší hory světa. A když narychlo nesehnala nikoho, kdo byl jel do Nepálu s ní, koupila si letenky a vyrazila...

VIDEO: Pozval si domů dva muže, ti ho zbili a okradli

Pražští policisté pátrají po dvojici podezřelých, kteří v bytě v Praze 3 napadli a okradli muže. Ten je k sobě pozval poté, co je poznal v centru města. Vzali mu batoh s telefonem, peněženkou a elektronikou.

Z kostek, které na dlažbu rozřezali z židovských náhrobků, vznikne památník na Žižkově

Kostky, které nařezali z židovských náhrobků a používali jako dlažbu, využijí pro nový památník na Žižkově. Asi šest tisíc kostek objevili v dolní části Václavského náměstí před dvěma lety, chodilo se po nich víc než čtvrt století.

Pod Hlávkovým mostem opraví další podchod. Vznikne prostor pro sportovce na koloběžkách

Po skate parku na Vltavské teď v dalším podchodu pod Hlávkovým mostem vybudují nové místo pro sportovce. Přímo pod magistrálou by měli už v září jezdit na koloběžkách a bmx kolech. V místě má být i prostor pro výstavy a speciální osvětlení.

VIDEO: Muž ukradl nepozorné ženě platební kartu. Za mřížemi může strávit až dva roky

Pražští policisté hledají muže, který v obchodě v Praze 6 ukradl jiné zákaznici pouzdro s doklady a platební kartou. Využil ženiny nepozornosti a vše si schoval i se svým nákupem do batohu. Za zdánlivě banální trestný čin mu hrozí až dva roky ve...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.