pátek 29. května 2020 Maxim

Strážníci kontrolují zakrytá ústa v MHD. Čtyřicet cestujících museli vykázat

Od úterý musejí mít pasažéři v pražské MHD zakrytá ústa i nos. Cestující mohou použít respirátory, roušky, šátky, šály nebo jiné tkaniny. Strážníci se na tuto povinnost zaměřili a máme dobrou zprávu. Až 95 procent cestujících toto opatření respektuje. Mezi těmi, kteří ne, byli převážně cizinci, uvedli městští strážníci na svém facebooku.

Do pražské MHD už jen s rouškou. Zakrytá ústa a nos jsou povinné

V pražské MHD budou moci pasažéři cestovat jen se zakrytými ústy a nosem. Dnes odpoledne to oznámil primátor Prahy Zdeněk Hřib. Ať už máte zdravotnické roušky, vlastnoručně vyrobené roušky nebo využijete třeba šálu, všechno je lepší než nic,...

Pasažéry v autobusech, tramvajích i v metru kontroluje asi sto strážníků. „První den měly hlídky působit především preventivně a upozorňovat cestující na toto omezující opatření. Zaznamenaly 245 případů, kdy cestující neměli nos a ústa zakryty povinnou rouškou. Většina z těchto hříšníků respektovala upozornění strážníků, 40 cestujících bylo z městské hromadné dopravy vykázáno,“ uvedli strážníci. V kontrolách bude městská policie i nadále pokračovat.

Rouška není hanba! Do výzvy se zapojují i české celebrity

Lidé napříč celou republikou se v posledních dnech snaží vzájemně motivovat k nošení roušek a dalších ochranných pomůcek. A zapojují se i celebrity.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky strážníci, kontrola, koronavirus, doprava, MHD, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.