Počasí dnes2 °C, zítra2 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

V Praze 11 bude nadále fungovat pohotovost v poliklinice Šustova

V poliklinice Šustova na pražském Chodově bude nadále fungovat lékařská pohotovost pro dospělé, vedení Prahy 11 podepsalo smlouvu na prodloužení jejího provozu. Informoval o tom místostarosta pro sociální věci a zdravotnictví Jan Jaroš (Praha 11 Sobě). Pohotovost bude fungovat o víkendech a svátcích, ve všední dny bude otevřená od 18:00 do 7:00. V provozu bude také lékárna. Pohotovost na Chodově využije ročně zhruba 3000 lidí.

„Je pro nás velmi důležité, že u nás pohotovost pro dospělé funguje, protože nemáme ve svém obvodu žádnou nemocnici a přitom u nás žije více jak 80.000 lidí," řekl Jan Jaroš. Chod pohotovosti a lékárny městská část zajistila do konce roku 2025. V provozu bude celý víkend a o svátcích, ve všedních dnech pak od 18:00 do 07:00 ráno, což je o hodinu denně déle než dosud.

Jaroš řekl, že by radnice chtěla pohotovost rozšířit i o dětskou část, při nedostatku pediatrů to však není jednoduché. Pediatrické oddělení potřebuje přibližně 20 zdravotníků. „Nicméně i na tom intenzivně pracujeme," uvedl. Poskytovatelem služby je klinika EUC.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky správa, sociální, zdraví, Praha, pohotovost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Praze 11 bude nadále fungovat pohotovost v poliklinice Šustova  |  Zdraví  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.