Praha ve spolupráci s pražskými domy dětí a mládeže reagovalo na stále víc technických problémů, které mnohdy komplikují dálkové vzdělávání dětí. S problémy při realizaci dálkového vzdělávání mají problémy nejen žáci, ale také sami učitelé. Hlavní město tedy vytvořilo webovou stránku www.pomocskolam.cz, prostřednictvím které mohou jak učitelé, tak i žáci nově požádat o technickou pomoc.
„Minulý týden jsem kontaktoval Libora Bezděka, ředitele Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy, se záměrem technicky pomoci zabezpečit distanční výuku ve školách a vytvořit tým odborných IT pracovníků z pražských domů dětí a mládeže, kteří by prostřednictvím jednoduchého formuláře technický problém vyřešili. V poslední době se dost často stávalo, že odborníci na školách s ohledem na objem provozu jsou řešením průběžně vznikajících problémů natolik zahlceni, že je v tuto chvíli každá pomoc vítaná,“ reagoval na vznikající situaci radní Prahy pro školství Vít Šimral.
K dispozici jsou odborníci hned na několik komunikačních platforem – Google Classroom, MS Teams a Zoom. Ti jsou připraveni po telefonu, respektive prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře, popsaný problém s funkčním připojením do konferenčních videohovorů co nejrychleji vyřešit. Stačí zadat svůj požadavek na stránkách www.pomocskolam.cz.
„Pokud si nevíte rady s vaší technikou při online výuce, nebo se vám stane, že zničehonic nevidíte své spolužáky či učitele, přestane jít kamera nebo mikrofon, odešlete formulář a náš tým IT odborníků pražských domů dětí a mládeže se bude snažit co nejrychleji pomoci,“ doplnil příklady možných technických problémů ředitel Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy Libor Bezděk.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.