úterý 14. července 2020 Karolína

Stáže a podpora vzdělávání. Univerzita Karlova podepsala spolupráci s UNICEF

Zajímavé stáže pro studenty, důraz na humanitu a také společné plány na podporu vzdělávání. S takovými plány počítá čerstvě uzavřené partnerství mezi Univerzitou Karlovou (UK) a Českým výborem pro UNICEF, renomovanou humanitární organizací. Čelní zástupci obou institucí včera v pražském Karolinu podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci.

„Vzdělání je nejlepší investicí, kterou můžeme udělat – jako jednotlivci, společnost i jako celé lidstvo. Univerzita Karlova, jako nejvýznamnější vzdělávací instituce u nás, má přitom od svého založení důležitý mezinárodní rozměr. Věřím, že spolupráce přinese jak širší využití českého výzkumu a inovací v terénních programech, tak praktické zkušenosti studentů s činností mezinárodní organizace,“ uvedla výkonná ředitelka české pobočky UNICEF Pavla Gomba. Organizace bude s univerzitou kooperovat v oblasti osvěty, výzkumu a pedagogických aktivit.

UNICEF (Dětský fond OSN)
Byl založen v roce 1946 na pomoc dětem v Československu a dalších zemích zasažených 2. světovou válkou. Nyní pracuje ve více než 190 zemích světa, kde dětem pomáhá přežít a podporuje jejich rozvoj. 

Obě instituce podpisem stvrdily společný zájem na všeobecném rozvoji humanity a solidarity při naplňování cílů a zásad Úmluvy o právech dítěte jako věci obecného zájmu na národní i mezinárodní úrovni. UK se nyní bude aktivně podílet na realizaci kampaní UNICEF, a to především prostřednictvím publikační, odborné a přednáškové činnosti.  „Dohoda o spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Českým výborem UNICEF je velice dobrou zprávou. UNICEF hraje klíčovou roli při ochraně a zlepšování životních podmínek těch nejpotřebnějších a nejslabších – dětí. Univerzita Karlova má zase ve svých řadách mnoho odborníků, kteří myšlenku UNICEF rádi pomohou šířit a propagovat,“ řekl rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Studenti UK zároveň získávají možnost stáží v UNICEF.  „Studenti se podílejí na přípravě a uskutečnění globálních kampaní UNICEF, organizaci benefičních akcích, poznají i naše administrativní zázemí, pomáhají s překlady. Dlouhodobým stážistům je zadávána realizace samostatných projektů. Takže je vítán každý, kdo se nebojí výzev, chce přiložit ruku k dílu a dokázat něco velkého,“ přiblížila činnost Gomba v rozhovoru pro magazín Forum.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Vladimír Šigut, UNICEF

Štítky Univerzita Karlova, UNICEF, spolupráce, memorandum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.