úterý 14. července 2020 Karolína

Radní Prahy 14 se rozhodli uzavřít všechny své mateřské školy

Radnice Prahy 14 uzavře všechny mateřské školy na svém území. V provozu zůstanou pouze pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu a samoživitelů, kteří nemají jinou možnost jak pečovat o dítě. Na svém facebookovém profilu to po mimořádném jednání radních uvedl starosta Radek Vondra (TOP 09). Uzavřít školky se již rozhodly Praha 1 a 11 a Praha 2 omezí jejich provoz. Vláda ani bezpečnostní rada státu zatím uzavření školek nenařídily.

Po zvážení všech okolností a dopadů a projednání s ředitelkami mateřských škol se vedení radnice rozhodlo k uzavření školek. Konečné rozhodnutí o něm mají ředitelky, radnice jako zřizovatel to pouze doporučí. "Apeluji na všechny rodiče, aby školky využili skutečně jen v nezbytně nutných případech. Všichni zaměstnanci školek jsou připraveni zajistit maximální opatření k ochraně zdraví všech, které je pro nás vždy na prvním místě," uvedl Vondra.

Na Praze 14 se objevila nákaza koronavirem mezi žáky základní školy. Konkrétně se jedná o ZŠ Chvaletická, která od rodičů dvou žáků dostala informaci o pozitivním výsledku testu. "Jedná se o žáka třídy 1.A a žáka 3.A. Z prověření s hygienickou stanicí vyplývá, že oba žáci mohli být infekční pouze jeden den návštěvy školy, v pondělí 9. března," napsal na facebooku Vondra. Základní školy jsou již několik dní uzavřeny.

Mateřské školy uzavře od pondělí 16. března radnice Prahy 1 a 11. V Praze 2 pak rovněž od pondělí bude upraven režim předávání a vyzvedávání dětí. Cílem je minimalizovat vstup dospělých do budov. V některých školkách tak budou děti předávat v zádveří, jinde v chodbičce.

Vláda v úterý uzavřela všechny základní školy, gymnázia, učiliště a vysoké školy. Mateřské školy jsou nyní v České republice v provozu. Školky jsou aktuálně zavřené například v Praze 6, v Praze 9 je mohou navštěvovat jen děti rodičů, kteří musí chodit do zaměstnání.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, zdraví, školy, koronavirus, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.