Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov připravilo několik kurzů oprav drobného nábytku. Lidé si mohou přinést vlastní poničené kusy a naučit se, jak se o ně postarat. Magistrát tak chce předejít produkci odpadu.
Kurzy se konají jednou měsíčně v budově Střední odborné školy Jarov v ulici Učňovská. Jeden trvá osm hodin a stojí 700 korun. Lidé se pod dohledem mistra truhláře dozví, jak se starším dřevěným nábytkem pracovat, jak opalovat, brousit, lepit, natírat a lakovat.
„Jedná se tak o rozšíření portfolia možností, jak mohou občané Prahy zacházet se starým nebo rozbitým nábytkem, a nabídnutí alternativy k odvozu předmětů na sběrné dvory. Snažíme se tak plnit závazky, které jsme si stanovili ve strategii Cirkulární Praha 2030, kde je cílem zejména předcházet vzniku odpadu a udržení předmětu co nejdéle funkčním. Projekt si rovněž klade za cíl zvyšovat úroveň řemeslné zručnosti ve společnosti, podporovat téma udržitelnosti a odpovědného přístupu,“ uvedla v tiskové zprávě Jana Plamínková (STAN), náměstkyně primátora pro oblast infrastruktury, technické vybavenosti a životního prostředí.
Účastníci si mohou přinést jeden kousek celodřevěného nábytku jako je noční nebo konferenční stolek, polička nebo židle. Během kurzu, který probíhá vždy v sobotu od půl deváté do půl páté, ho zrenovují a naučí se nové postupy.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.