pondělí 4. července 2022 Prokop

Děkujeme, Česká republiko! Prahou prošel průvod Ukrajinců

Tisíce Ukrajinek a Ukrajinců vyšly dnes v Praze do ulic. Důvodem byl už tradiční průvod v krojích, který se koná každou třetí květnovou neděli. Letošní rok s sebou nesl poselství o válečném konfliktu, který trvá už téměř tři měsíce.

Průvod tradičních „vyšyvanek“ došel až k soše svatého Václava

V průvodu se kromě ukrajinských žlutomodrých krojů objevily i děkovné cedule nebo hesla vyzývající k ukončení války. Někteří účastníci průvodu také nesli transparenty požadující vstup Ukrajiny do Evropské unie a NATO. Na závěr dorazil průvod na Václavské náměstí, kde zazněly česká i ukrajinská hymna a promluvil ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis. 

Česká pomoc není zanedbatelná

Česko je jednou z pěti zemí, které se nejvýrazněji podílejí na pomoci Ukrajině od počátku vypuknutí války na Ukrajině. Odhaduje se, že do České republiky přišlo už 300 tisíc válečných uprchíků. Většinu tvoří ženy s dětmi.

„Policisté dohlíželi na toto ohlášené shromáždění, jehož celý průběh monitorovali. Posléze budou vyhodnocovat, zda nedošlo k narušení veřejného pořádku nebo k jinému protiprávnímu jednání,“ uvedl dnes večer pro redakci Pražské Drbny policejní mluvčí Richard Hrdina.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Štítky průvod, Ukrajina, Rusko, policie, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vaněk

Aby ta chátra neděkovala: nikde jinde nemají ekonomičtí uprchlíci takový ráj, jako v havlostánu, zotročené kolonii Západu.

neděle, 22. května 2022, 23:09

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.